Spotkanie prorektora UwB z dowódcą 1 Mazurskiej Brygady Artylerii

Dr hab. Jarosław Matwiejuk, prof. UwB, gen. bryg. Mariusz Majerski.

Dr hab. Jarosław Matwiejuk, prof. UwB - prorektor Uniwersytetu w Białymstoku ds. rozwoju spotkał się z dowódcą 1 Mazurskiej Brygady Artylerii im. gen. Józefa Bema - gen. bryg. Mariuszem Majerskim. Spotkanie dotyczyło pogłębienia współpracy najlepszej brygady artyleryjskiej z Uniwersytetem w Białymstoku.

- W efekcie naszych rozmów dojdzie do spotkania żołnierzy ze studentami, wyjazdów studentów na poligon oraz odbędą się pokazy ciężkiej broni artyleryjskiej. Celem współpracy jest promocja Sił Zbrojnych RP wśród studentów naszej uczelni - komentuje prorektor.

Przypomnijmy, że w 2022 r. podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Uniwersytetem w Białymstoku a 1 Mazurską Brygadą Artylerii.