Spotkanie z Lesławem Sadowskim i prezentacja książki „Ceremonie”

okładka

Wydział Filologiczny Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza na wieczór autorski Lesława Sadowskiego i prezentację jego książki pt. „Ceremonie”. Spotkanie odbędzie się 14 grudnia 2023 r. (czwartek) o godz. 17.00 w sali nr. 47 w budynku przy Placu NZS. Poprowadzą je dr hab. Krzysztof Korotkich, prof. UwB i Teresa Radziewicz.

Lesław Sadowski (ur. 29 stycznia 1950 r. w Białymstoku) - z wykształcenia historyk, doktor nauk humanistycznych. W latach 1975–1988 był pracownikiem naukowym Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. W swoim dorobku ma publikacje naukowe, eseje, publicystykę (w „Studia z dziejów inteligencji”, „Znak”, „Kontrasty”, „Próby”, „Res Publica”, „Autograf”). Jest autorem m.in. powieści „Paraliż”, zbioru opowiadań „Kwartet smyczkowy”.

Trzy opowiadania ze zbioru „Ceremonie” zostały wyróżnione w Międzynarodowym Konkursie Literackim im. Siegfrieda Lenza w Ełku (w 2018 oraz 2020 roku), dwa inne zostały opublikowane w piśmie Poznańskiego Oddziału ZLP „ReWiry” (2020 i 2021).

Książka „Ceremonie” została wydana w naukowo-literackiej serii wydawniczej Białostocka Kolekcja Filologiczna.