Studencka Poradnia Prawna UwB wśród najlepszych w Polsce!

grafika

Studencka Poradnia Prawna - Pracownia Wydziału Prawa UwB znalazła się na szczycie VIII Rankingu Studenckich Poradni Prawnych, przygotowanego przez dziennik Rzeczpospolita we współpracy z Fundacją Uniwersyteckich Poradni Prawnych. Zajęła I miejsce (ex aequo).

Ranking Studenckich Poradni Prawnych został opracowany w oparciu o metodologię uwzględniającą cztery, kluczowe w działalności klinik prawa, kryteria. Należą do nich: współczynnik liczby studentów udzielających się w klinikach do liczby opiekunów, miejsce klinik w strukturach uczelni, działalność w zgodzie ze standardami określonymi przez Fundację Uniwersyteckich Poradni Prawnych oraz działalność wykraczającą poza podstawowe zadania klinik. W każdej z tych kategorii można było maksymalnie otrzymać 25 punktów. Poradnia działająca na Wydziale Prawa UwB zdobyła maksymalną liczbę 100 punktów.

Kierownikiem Studenckiej Poradni Prawnej jest prof. dr hab. Andrzej Sakowicz.

Więcej informacji o rankingu.