Studiuj z UwB! W uniwersyteckim kampusie gościliśmy licealistów z Augustowa

09.11.2023

Wykład o Start-upie i pomysłach na biznes, warsztaty o fake newsach i fact-checkingu, a także wizyta w Planetarium i spotkanie z przedstawicielami Uniwersyteckiego Centrum Rekrutacji. Tak przebiegała wizyta ponad 40 uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie na Uniwersytecie w Białymstoku. Młodzież gościła na największej podlaskiej uczelni w czwartek, 9 listopada w ramach akcji „Studiuj z UwB”.

Miejscem spotkania był uniwersytecki kampus przy ul. Ciołkowskiego w Białymstoku. Wizyta rozpoczęła się od wykładu pt. „Start up co to takiego? Skąd brać pomysły na biznes?”, który wygłosił dr Łukasz Siemieniuk z Wydziału Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku. Podczas spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się m.in. gdzie szukać inspiracji do tworzenia projektów biznesowych. Przeprowadzona została także analiza wybranych pomysłów. Uczestnicy wykładu poznali sposoby budowania wizerunku firmy, które mogą wykorzystać w praktyce. Wspólnie omówili także różne modele tworzenia reklamy online oraz offline.

Z kolei o fake newsach i fact-checkingu licealiści mogli porozmawiać ze studentami z Koła Naukowego Stosunków Międzynarodowych, którzy przygotowali warsztaty poświęcone tej tematyce. Podczas spotkania młodzież miała okazję nauczyć się jak rozpoznawać fałszywe informacje oraz jak dokonywać selekcji i weryfikacji treści pojawiających się w internecie.

Wizyta w kampusie UwB to także „kosmiczne” spotkanie w Planetarium. Uczniowie mogli obejrzeć film „Wszechświat i cała reszta”, który zabiera widzów w niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni.

Akcja „Studiuj z UwB” to także okazja, by bliżej poznać największą podlaską uczelnię: jej ofertę, możliwości rozwoju i zasady rekrutacji. Szczegóły przekazali uczniom przedstawiciele Uniwersyteckiego Centrum Rekrutacji.

Spotkania z uczniami będą kontynuowane. Jeszcze w tym miesiącu dwukrotnie odwiedzi nas młodzież z Olecka, zaplanowana jest też wizyta w Sokołowie Podlaskim.

Akcję „Studiuj z UwB” koordynuje Dział Promocji UwB. Szkoły zainteresowane współpracą prosimy o kontakt mailowy: k.zagloba@uwb.edu.pl.

Więcej informacji na temat akcji „Studiuj z UwB” można znaleźć na stronie https://szkoly.uwb.edu.pl/.