Studiuj z UwB zawitało do Bielska Podlaskiego

23.03.2023

Interaktywne łamigłówki logiczne, fizyka gier komputerowych, a także warsztaty o stylu zarządzania grupą oraz o obyczajach panujących w krajach anglosaskich – taką ofertę przygotowali studenci i pracownicy Uniwersytetu w Białymstoku, którzy w czwartek, 23 marca gościli w II Liceum Ogólnokształcącym z Białoruskim Językiem Nauczania w Bielsku Podlaskim. To kolejne spotkanie z uczniami w ramach akcji „Studiuj z UwB”.

Z młodzieżą w Bielsku Podlaskim spotkali się wykładowcy, studenci i pracownicy Wydziału Filologicznego, Wydziału Fizyki, Instytutu Informatyki, Instytutu Zarządzania, Uniwersyteckiego Centrum Rekrutacji, Centrum Popularyzacji Nauki oraz Działu Promocji.

Dr Adam Naumowicz z Instytutu Informatyki zaprezentował uczniom dwie popularne łamigłówki logiczne wraz z ich implementacją w postaci interaktywnej strony webowej.

O tym, jak powstają gry komputerowe i jaka jest tu rola fizyki mówił z kolei dr Krzysztof Gawryluk z Wydziału Fizyki. Podczas spotkania przedstawione zostały gry komputerowe i roboty, których autorami są studenci.

Blok warsztatowy należał do mgr Aleksandry Kopko z Instytutu Zarządzania, która wraz z uczniami poszukiwała odpowiedzi na pytanie: „Jak styl zarządzania może wpłynąć na pracę w grupie?”

Było również spotkanie w języku angielskim, które poprowadziła dr Anna Sańczyk-Cruz z Wydziału Filologicznego. A dotyczyło obyczajów i zwyczajów panujących w krajach anglosaskich.

Uczniowie mogli też bliżej poznać Uniwersytet w Białymstoku i zasady rekrutacji na największą podlaską uczelnię podczas rozmów z pracownikami Uniwersyteckiego Centrum Rekrutacji.

Akcję „Studiuj z UwB” koordynuje Centrum Popularyzacji Nauki UwB. Przypominamy, że uczestniczą w niej zainteresowane wydziały i instytuty uniwersytetu, a o wyborze wykładów i warsztatów (możliwych do przeprowadzenia w ustalonym terminie) decyduje dyrekcja zainteresowanej szkoły.