Sześć dni spotkań z literaturą i muzyką. Zapraszamy na Festiwal Literacki Zebrane

19.09.2024
Data: 23.09.2024
Miejsce wydarzenia: Biblioteka Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku, ul. Ciołkowskiego 1R, I piętro

Już po raz 15. Stowarzyszenie Fabryka Bestsellerów organizuje Festiwal Literacki Zebrane. Impreza odbędzie się w dniach 23-28 września, a na pierwsze festiwalowe spotkanie zapraszamy do Biblioteki Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku.

W poniedziałek, 23 września, o g. 16.00 w sali konferencyjnej Biblioteki (ul. Ciołkowskiego 1R, I piętro) odbędzie się spotkanie z Dominikiem Wilczewskim, autorem książki “Litwa po litewsku”. Będzie to okazja do rozmowy o współczesnej Litwie w kontekście jej historii i nowożytnych przemian, a także relacji polsko-litewskich. Spotkanie poprowadzi dr hab. Marek Kochanowski, prof. UwB, dyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej i dyrektor artystyczny Festiwalu.

Równie ciekawe zapowiadają się kolejne dni. Organizatorzy przygotowali w sumie 8 spotkań z pisarzami oraz ekspertami. Nie zabraknie też dobrej muzyki - w tym roku wystąpi zespół Muzyka Końca Lata. Jak zwykle wydarzeniu towarzyszyć będą nowości, premiery, gorące dyskusje. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Program festiwalu:

23 WRZEŚNIA (PONIEDZIAŁEK)

• 16:00 - spotkanie autorskie z Dominikiem Wilczewskim

prowadzenie: Marek Kochanowski

miejsce: Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia, ul. K. Ciołkowskiego 1R (kampus, wejście główne od strony obserwatorium)

• 18:00 - „Jakoś(ć) w mediach” - dyskusja z udziałem Dariusza Rosiaka i Pauliny Januszewskiej

prowadzenie: Małgorzata Skowrońska

24 WRZEŚNIA (WTOREK)

• 18:00 - spotkanie autorskie z Sonią Kiszą

prowadzenie: Katarzyna Sztop-Rutkowska

25 WRZEŚNIA (ŚRODA)

• 18:00 - spotkanie autorskie z Maciejem Falkowskim

prowadzenie: Mikołaj Wawrzeniuk

26 WRZEŚNIA (CZWARTEK)

• 18:00 - spotkanie autorskie z Olgą Drendą

prowadzenie: Dorota Sokołowska

• 20:00 - Muzyka Końca Lata - koncert

27 WRZEŚNIA (PIĄTEK)

• 18:00 - spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim

prowadzenie: Andrzej Bajguz

28 WRZEŚNIA (SOBOTA)

• 17:00 - spotkanie autorskie z Filipem Łobodzińskim

prowadzenie: Marcin Rębacz

miejsce: Klub Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6

Księgarnia festiwalowa Wydawnictwa Paśny Buriat otwiera się godzinę przed każdym spotkaniem w Zmianie Klimatu.

Zadanie dofinansowano ze środków z budżetu Miasta Białystok.

Zadanie dofinansowano ze środków z budżetu Województwa Podlaskiego.

©2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.