Szkoły Doktorskie na Uniwersytecie w Białymstoku rozpoczynają rekrutację

grafika

12 dyscyplin z nauk humanistycznych, ścisłych i przyrodniczych oraz społecznych - to oferta Szkół Doktorskich Uniwersytetu w Białymstoku, które rozpoczynają rekrutację na rok 2023/2024. Przyjętych może zostać w sumie 50 osób. Zainteresowani mogą już zgłaszać się do Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych oraz Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych. Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych rozpocznie się 14 sierpnia.

Szkoła Doktorska Nauk Społecznych oferuje ekonomię i finanse, nauki prawne, nauki socjologiczne oraz pedagogikę. W ofercie Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych znajdują się: filozofia, historia, językoznawstwo oraz literaturoznawstwo. W Szkole Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych można wybrać nauki biologiczne, chemiczne, fizyczne (program w języku angielskim physical sciences), a od tego roku także matematykę.

Dwie szkoły (SDNH i SDNS) rozpoczęły już rekrutację, która jest prowadzona dwuetapowo w drodze konkursu. Do 26 lipca kandydaci muszą zarejestrować się w systemie IRK, a w kolejnych dniach (27-31 lipca), dostarczyć niezbędne dokumenty do sekretariatu wybranej szkoły doktorskiej.

W Szkole Nauk Ścisłych i Przyrodniczych rejestracja chętnych będzie prowadzona w systemie IRK od 14 do 25 sierpnia. Na dostarczenie dokumentów do sekretariatu SNŚIP kandydaci będą mieli czas od 28 do 31 sierpnia.

4 września kandydaci dowiedzą się, ile punktów uzyskali w I etapie postępowania konkursowego.

Od 8 do 12 września będą prowadzone rozmowy kwalifikacyjne. 14 września zostaną ogłoszone listy rankingowe. Osoby, które pozytywnie przejdą rekrutację, do 30 września znajdą się na liście doktorantów.

W każdej szkole i w każdej dyscyplinie obowiązuje limit miejsc. Nauki prawne to 10 osób,  a ekonomia i finanse - 5 osób. Limit 4 miejsc obowiązuje na literaturoznawstwie, językoznawstwie, historii, pedagogice, physical sciences, naukach biologicznych i chemicznych. Nauki socjologiczne mają 3 miejsca, zaś filozofia i matematyka – 2 miejsca.

Kształcenie w szkole doktorskiej trwa cztery lata i kończy się złożeniem rozprawy doktorskiej.

Szczegóły rekrutacji do szkół doktorskich znajdują się na stronie uwb.edu.pl/kandydat oraz na stronach szkół doktorskich.

Szkoła Doktorska Nauk Humanistycznych

Szkoła Doktorska Nauk Społecznych

Szkoła Doktorska Nauk Ścisłych i Przyrodniczych

©2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.