Targi Książki z udziałem autorów i Wydawnictwa Uniwersytetu w Białymstoku

książki Wydawnictwa UwB

Wydawnictwo Uniwersytetu w Białymstoku zaprezentuje swoje książki na 10. Targach Książki w Białymstoku, które odbędą się w dniach 21-23 kwietnia 2023 r. Przy stoisku Wydawnictwa odbędą się również spotkania z dwoma autorami z UwB: ks. dr. Włodzimierzem Misijukiem oraz dr. hab. Tomaszem Olchanowskim.

10. Targi Książki w Białymstoku odbędą się na Stadionie Miejskim przy ul. Słonecznej 1. Wśród wystawców, podobnie jak w poprzednich latach, znalazło się Wydawnictwo Uniwersytetu w Białymstoku. Jego przedstawiciele będą czekać na czytelników na stoisku numer 56.

- Przygotowaliśmy bogatą ofertę książek z różnych dyscyplin naukowych. Zaprezentujemy najnowsze monografie językoznawcze, literaturoznawcze, historyczne, filozoficzne, a także dotyczące nauk biologicznych i chemicznych, ekonomii i finansów, zarządzania, matematyki, nauk prawnych, socjologicznych, nauk o kulturze i religii, pedagogiki czy nauk teologicznych - wymienia dr Beata Dworakowska, redaktor naczelna Wydawnictwa Uniwersytetu w Białymstoku. - W naszych zbiorach czytelnicy znajdą nie tylko publikacje naukowe i popularnonaukowe. Dostępne będą też takie pozycje, jak „Wspomnienia z mojego życia” - Jana Borysiewicza czy niezwykła książka kucharska z przepisami naszych pracowników „Uniwersytet w Białymstoku od kuchni”. Zapraszamy na nasze stoisko zarówno stałych czytelników, jak też nowych pasjonatów nauki.

Dodaje, że na czas targów będą obowiązywać specjalne ceny promocyjne wielu publikacji, zaczynające się już od 5 zł brutto.

Nie zabraknie też spotkań z autorami z Uniwersytetu w Białymstoku, które odbędą się przy stoisku Wydawnictwa UwB.

W sobotę (22 kwietnia), w godz. 12-13 będzie możliwość rozmowy z ks. dr. Włodzimierzem Misijukiem z Katedry Teologii Prawosławnej Uniwersytetu w Białymstoku, autorem przekładu, wstępu oraz opracowania książki pt. „Przeżywanie Liturgii. Przewodnik po Boskiej Liturgii”. Zdaniem jednego z recenzentów prof. dr. hab. Eugeniusza Sakowicza, ta „niewielka objętościowo monografia jest pozycją cenną, oryginalną […] wpisuje się w katalog najważniejszych w polskiej i polskojęzycznej literaturze przedmiotu dzieł poświęconych Boskiej Liturgii. Zauważą książkę na pewno teolodzy, nie tylko prawosławni”.

Z kolei o godz. 14 (także w sobotę) rozpocznie się spotkanie z dr. hab. Tomaszem Olchanowskim z Instytutu Studiów Kulturowych Uniwersytetu w Białymstoku, autorem książki pt. „Psychopatologia nadposłuszeństwa”. W opisie książki można przeczytać: „W kolejnych rozdziałach książki Olchanowski wskazuje na szereg zagrożeń, jakie płyną z dzisiejszej »kultury cyfrowej«, w której powszechny obraz świata jest w coraz większym stopniu kształtowany przez to, co ukazuje się na ekranach komputerów i smartfonów. Jej głównym wyznacznikiem stała się – jego zdaniem – imagopatia, czyli odrealnienie rzeczywistości, co jest negatywną konsekwencją postępu technologicznego”.

Więcej o publikacjach wydanych przez Wydawnictwo Uniwersytetu w Białymstoku: https://wydawnictwo.uwb.edu.pl/

Targi Książki w Białymstoku organizuje Fundacja Sąsiedzi.