Tłumy uczniów w kampusie UwB. Za nami Białostocki Salon Maturzysty Perspektywy 2023

Uczniowie przy stoisku UwB

Można było poznać ofertę największych uczelni z Białegostoku i Lublina, a także dowiedzieć się wszystkiego o maturze 2024. Za nami Białostocki Salon Maturzysty Perspektywy 2023, który w tym roku został zorganizowany w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku. Wzięli w nim udział uczniowie i nauczyciele z całego regionu.

- Chciałbym Państwa serdecznie przywitać w tym pięknym kampusie, który pokazuje, jaki krok do przodu zrobił Uniwersytet w Białymstoku. Kiedyś przeczytałem w starej dobrej książce - bo jak Państwo wiedzą, tylko stare książki są dobre - że prawdziwie szczęśliwy człowiek to ten, który się ciągle uśmiecha i poprawia swoje samopoczucie wewnętrzne. Studia są najlepszym momentem, by sobie to samopoczucie poprawić. Nie ma nic piękniejszego niż studiowanie. To znacznie szersze pojęcie niż uczenie się. Wybierajcie Państwo studia nie na podstawie tego co jest popularne, tylko na podstawie tego, co macie w sercu – mówił, witając uczniów w kampusie UwB, rektor największej podlaskiej uczelni prof. Robert Ciborowski, który wziął udział w uroczystej inauguracji Białostockiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2023.

Uczestniczyli w niej również: prorektor uczelni ds. studenckich dr hab. Jolanta Muszyńska prof. UwB, rektor Politechniki Białostockiej dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk prof. PB, dr hab. Katarzyna Socha z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży dr Agnieszka Muzyk, Franciszek Górski z Kuratorium Oświaty w Białymstoku oraz Andrzej Wyszyński z Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, która jest organizatorem Salonów Maturzystów w całej Polsce.

Ten Białostocki zgromadził tłumy uczniów z całego regionu. W kampusie UwB pojawili się tegoroczni maturzyści, ale też młodsi uczniowie i nauczyciele. Mogli dowiedzieć się wszystkiego o maturze 2024, w tym o egzaminach z poszczególnych przedmiotów, ale też zaplanować swoją przyszłość z największymi uczelniami z Białegostoku i Lublina.

Swoją ofertę edukacyjną przedstawili i do studiowania zachęcali: Uniwersytet w Białymstoku, Politechnika Białostocka, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Społeczna Akademii Nauk, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie.

Przy stoisku Uniwersytetu w Białymstoku na uczniów czekali pracownicy Uniwersyteckiego Centrum Rekrutacji oraz Działu Promocji UwB. Były rozmowy o kierunkach i zasadach rekrutacji, ale młodzi ludzie pytali też o klimat studiowania, o to, czym różnią się studia od nauki w szkole albo o wyjazdy zagraniczne w trakcie studiów.

Na kolejne spotkania z Uniwersytetem w Białymstoku w Salonie Maturzystów Perspektywy 2023 zapraszamy do Warszawy (14-15.09. ) oraz Olsztyna (22.09.). Wyjazdy do innych miast organizowane są w ramach akcji „Studiuj w Białymstoku” prowadzonej przez Urząd Miejski w Białymstoku.