Trwają przygotowania do jubileuszowego XX Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

06.03.2024

To zawsze jest wyjątkowe wydarzenie, bo z nauką i sztuką podlaskie uczelnie oraz BPNT wychodzą do mieszkańców naszego regionu, oferując im setki wykładów, pokazów, warsztatów… O tym, co będzie się działo na UwB rozmawiali dziś (6 marca 2024 r.) przedstawiciele władz uczelni, wydziałów i jednostek ogólnouczelnianych. Uniwersytet w Białymstoku jest w tym roku koordynatorem głównym imprezy.

Spotkanie odbyło się w Rektoracie Uniwersytetu w Białymstoku. Wzięli w nim udział: prof. Izabela Święcicka - prorektor uczelni ds. nauki i współpracy międzynarodowej, Dorota Sawicka - koordynatorka PFNiS na UwB i kierownik Centrum Popularyzacji Nauki, koordynatorzy festiwalu na wydziałach i w jednostkach ogólnouczelnianych oraz przedstawiciele Działu Promocji i Działu Nauki.

Rozmawiano m.in. o oprawie graficznej festiwalu, najważniejszych datach i promowaniu naukowych imprez. W najbliższym czasie odbędzie się spotkanie z przedstawicielami podlaskich uczelni, zaangażowanych w PFNiS.

Tegoroczny festiwal rozpocznie się 10 maja i potrwa do 19 maja. W sobotę, 18 maja odbędzie się Rodzinny Piknik Naukowy na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki to największe cykliczne wydarzenie popularyzujące naukę w Polsce północno-wschodniej. Organizuje je wspólnie 12 uczelni publicznych i niepublicznych: Uniwersytet w Białymstoku, Politechnika Białostocka, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny, Edukacji Muzycznej i Wokalistyki w Białymstoku, Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza, Filia w Białymstoku, Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne, Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku, Akademia Podlaska w Białymstoku, Akademia Łomżyńska, Państwowa Uczelnia Zawodowa w Suwałkach, Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku, Wschodnioeuropejska Akademia Nauk Stosowanych w Białymstoku oraz Białostocki Park Naukowo-Technologiczny.

Więcej szczegółów już niedługo.

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Programu "Społeczna odpowiedzialność nauki II".