Turniej Szachowy o Puchar Rektora Uniwersytetu w Białymstoku

Data: 18.02.2024
Miejsce wydarzenia: Hala Sportowa Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Świerkowej
Godzina: 09:30 - 14:30

To już tradycja na największej podlaskiej uczelni. W niedzielę, 18 lutego 2024 r., odbędzie się turniej szachowy o Puchar Rektora Uniwersytetu w Białymstoku. Do udziału w nim zaproszeni są wszyscy zainteresowani, niezależnie od wieku. Zapisy trwają, chętni mogą zgłaszać się do 16 lutego.

Zawody odbędą się w Hali Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UwB przy ulicy Świerkowej 20A, w godz. 9.30 – 14.30. Na liście startowej jest już ok. 40 osób. To szachiści głównie z Białegostoku i regionu, ale są też zawodnicy np. z Dąbrowy Górniczej czy Ełku. Limit miejsc wynosi 100.

W turnieju mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani, jednak do klasyfikacji Podlaskiej Akademickiej Ligi Międzyuczelnianej (PALM) będą brani pod uwagę tylko studenci podlaskich szkół wyższych, po okazaniu ważnych legitymacji AZS (wystarczy dowód elektroniczny). Miejsce w klasyfikacji PALM daje możliwość zdobycia punktów wymaganych do stypendium.

Zapisy chętnych prowadzone są drogą mailową: kuazs@uwb.edu.pl lub za pośrednictwem strony chessarbiter.

Zwycięzcy turnieju zostaną nagrodzeni. Przewidziane są nagrody finansowe i rzeczowe.

Na turniej zapraszają: Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu w Białymstoku Klub Środowiskowy Akademickiego Związku Sportowego Województwa oraz największa podlaska uczelnia.

Więcej informacji, w tym regulamin szachowych zawodów, można znaleźć na stronie facebook.com/events.