Uniwersytet w Białymstoku współpracuje z Akademią Policji w Szczytnie

podpisanie umowy

Rektorzy Uniwersytetu w Białymstoku oraz Akademii Policji w Szczytnie - prof. dr hab. Robert Ciborowski i nadinsp. dr hab. Iwona Klonowska - podpisali w imieniu obu uczelni porozumienie o współpracy.

Dokument zakłada współdziałanie APwSz i UwB w następujących obszarach: działalność naukowa, działalność badawcza, działalność dydaktyczna, działalność organizacyjna, działalność promocyjna. Współpraca ma dotyczyć m.in. wspólnej realizacji przedsięwzięć naukowych, badawczo-rozwojowych i edukacyjnych, opracowywania koncepcji, realizacji badań i projektów naukowych, badawczych i badawczo-rozwojowych, zgłaszania propozycji opracowania wspólnych projektów w konkursach krajowych i międzynarodowych, opracowywania raportów z uzyskanych badań, przygotowywania i realizacji przedsięwzięć dydaktycznych, zgodnie z potrzebami zgłaszanymi przez Strony. Kolejne obszary, które zostały objęte współpracą to wspólna organizacja konferencji i seminariów, opracowywania wspólnych publikacji w czasopismach naukowych oraz monografii naukowych, wymiany studentów w celu ich udziału w przedsięwzięciach o charakterze edukacyjnym, naukowym i badawczym, wizyty kadry w celu wymiany doświadczeń w zakresie edukacji i badań naukowych oraz udziału w stażach naukowych.

źródło: akademiapolicji.edu.pl
Foto: Jacek Konieczny DKS APwSz