Uniwersytet w Białymstoku wyróżniony

dr hab. Jarosław Matwiejuk, prof. UwB odbiera nagrodę

Uniwersytet w Białymstoku znalazł się w gronie instytucji i osób wyróżnionych za współpracę z Wojskowymi Centrami Rekrutacji w Podlaskiem. Pamiątkowe ryngrafy zostały wręczone podczas białostockich obchodów święta Terenowych Organów Wykonawczych MON (18.10.2023). W imieniu UwB wyróżnienie odebrał dr hab. Jarosław Matwiejuk, prof. UwB, prorektor ds. rozwoju.

- Uniwersytet w Białymstoku jest liderem wśród uczelni wyższych regionu, w zakresie wspierania procesu rekrutacji do sił zbrojnych RP, w tym Legii Akademickiej - podkreśla dr hab. Jarosław Matwiejuk, prof. UwB.

Terenowe Organy Wykonawcze MON to administracja wojskowa, która zajmuje się rekrutacją do służby. W województwie podlaskim działa Ośrodek Zamiejscowy w Białymstoku Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji, któremu podlegają Wojskowe Centra Rekrutacji w Bielsku Podlaskim, Łomży, Suwałkach i Białymstoku.

źródło zdjęć - WCR w Białymstoku