Uniwersytet w Białymstoku z wizytą w podlaskich i warmińsko-mazurskich szkołach

15.02.2024

To okazja, by spotkać się z uczniami w ich szkołach, zaprezentować kierunki studiów i zasady rekrutacji, a także zaproponować spotkania z nauką. Uniwersytet w Białymstoku weźmie udział w XX Prezentacjach Edukacyjnych „Uczelnie w powiecie”, które organizują „Wieści Podlaskie” wspólnie ze starostami. Akcja rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, 19 lutego, od spotkania w Zespole Szkół w Siemiatyczach.

- Bardzo lubimy uczestniczyć w tego rodzaju wydarzeniach. Są to niewątpliwie najbardziej wartościowe momenty w naszej pracy, kiedy możemy młodym ludziom opowiedzieć o naszym uniwersytecie. Wielu maturzystów jeszcze nie jest w pełni przekonanych, jaki kierunek studiów będzie dla nich odpowiedni. Dzięki bezpośrednim spotkaniom mamy szansę szczegółowego zapoznania ich z ofertą edukacyjną, a także z procesem rekrutacji na UwB. Takie inicjatywy pomagają kandydatom w wyborze studiów, stwarzają również okazję zadania pytań dotyczących możliwości dalszego kształcenia – mówi Agnieszka Grajewska, kierownik Uniwersyteckiego Centrum Rekrutacji UwB.

Wyjazdowe spotkania z uczniami, w ramach XX Prezentacji Edukacyjnych „Uczelnie w powiecie” rozpoczną się w najbliższy poniedziałek. Wezmą w nich udział przedstawiciele centrum rekrutacji, Działu Promocji oraz pracownicy naukowi i studenci.

Szczegółowy plan: 19.02 - Siemiatycze (Zespół  Szkół, ul. Kościuszki 43), 20.02 - Bielsk Podlaski (I Liceum Ogólnokształcące, ul. 11 listopada 6), 21.02 – Hajnówka (Zespół Szkół z DNJB, ul. Piłsudskiego 3), 22.02 - Sokółka (Zespół Szkół, ul. Mickiewicza 11), 27. 02 – Ełk (Zespół Szkół nr 6, ul. Kajki 4), 28.02 - Wysokie Mazowieckie (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, ul. 1000-lecia 15), 29.02 - Zambrów (Zespół Szkół nr 1, al. Wojska Polskiego 31), 01.03 - Grajewo (Zespół Szkół nr 1, ul. Mickiewicza 3).

„Uczelnie w powiecie” to akcja cykliczna. Jak podkreślają jej pomysłodawcy, ideą imprezy jest dostarczenie uczniom szkół ponadpodstawowych, głównie maturzystom, wyczerpującej informacji o warunkach i możliwościach kontynuowania nauki po ukończeniu szkoły średniej. Młodzież ucząca się w małych miastach nie zawsze korzysta z Dni Otwartych organizowanych na uczelniach. Stąd też pomysł, aby to pracownicy szkół wyższych przyjeżdżali do nich.

Uniwersytet w Białymstoku prowadzi również akcję „Studiuj z UwB”. Jej ideą są bezpośrednie spotkania kadry akademickiej, pracowników Działu Promocji, Uniwersyteckiego Centrum Rekrutacji oraz studentów UwB z uczniami szkół ponadpodstawowych z całego regionu. Młodzież ma okazję wziąć udział w akademickich formach nauczania, takich jak wykłady czy warsztaty, poszerzyć swoją wiedzę, porozmawiać z wykładowcami i przedstawicielami największej podlaskiej uczelni. Więcej informacji https://szkoly.uwb.edu.pl/.