UwB w trasie. Uczelnia prezentuje się w podlaskich i warmińsko-mazurskich powiatach

Spotkanie w Siemiatyczach

To okazja, by spotkać się z uczniami w ich szkołach, zaprezentować ofertę kształcenia i zasady rekrutacji, a także zaproponować spotkania z nauką. Uniwersytet w Białymstoku bierze udział w Prezentacjach Edukacyjno – Doradczych „Uczelnie w powiecie”, które organizują „Wieści Podlaskie” wspólnie ze starostami.

Wizyty przedstawicieli uczelni w powiatach już się rozpoczęły. W poniedziałek, 20 lutego, pracownicy Uniwersyteckiego Centrum Rekrutacji, Działu Promocji oraz Wydziału Chemii i Instytutu Studiów Kulturowych gościli w Siemiatyczach. Dzisiaj (21 lutego) spotkali się z uczniami szkół ponadpodstawowych w Bielsku Podlaskim.

W sumie odwiedzą osiem powiatów w województwie podlaskim i warmińsko-mazurskim. Jutro odbędzie się spotkanie w Wysokiem Mazowieckiem. W kolejnych dniach szkoły wyższe zaprezentują się w Zambrowie, Hajnówce, Sokółce, Grajewie oraz Ełku.

Prezentacje Edukacyjno-Doradcza „Uczelnie w powiecie” to akcja cykliczna. W tym roku organizowana jest po raz dziewiętnasty.

Jak podkreślają jej pomysłodawcy z „Wieści Podlaskich”, ideą imprezy jest dostarczenie uczniom szkół ponadpodstawowych, głównie maturzystom, wyczerpującej informacji o warunkach i możliwościach kontynuowania nauki po ukończeniu szkoły średniej. Młodzież ucząca się w małych miastach nie zawsze korzysta z Dni Otwartych organizowanych na uczelniach. Stąd też pomysł, aby to pracownicy szkół wyższych przyjeżdżali do nich.

Więcej o akcji http://www.wiescipodlaskie.eu

©2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.