UwB wśród 10% najlepszych na świecie. Ukazał się najnowszy ranking CWUR

rektorat

Uniwersytet w Białymstoku po raz kolejny odnotowany został w rankingu przygotowanym przez Center for World University Rankings (CWUR). Autorzy zestawienia ocenili blisko 21 tys. instytucji naukowych na świecie - ranking obejmuje 2 tys. najlepszych z nich. Największa podlaska uczelnia znalazła się na 1904. pozycji w zestawieniu ogólnym, zaś pod względem realizowanych badań – na 1831.

Rankingi CWUR publikowane są od 2012 roku. Ich twórcy biorą pod uwagę m.in. jakość edukacji i wyniki badań (liczbę prac naukowych, publikacji w prestiżowych czasopismach czy cytowania).

W tegorocznym zestawieniu znalazło się 41 instytucji z Polski (uniwersytetów, politechnik, uniwersytetów medycznych, instytutów PAN). UwB zajął wśród nich 39. miejsce, a wśród uniwersytetów klasycznych – 12. (podobnie jak rok temu).

- Uwzględnienie naszej Uczelni w kolejnym rankingu CWUR, wśród 10% najlepszych szkół wyższych i instytutów badawczych na świecie, jest bardzo ważne z punktu widzenia prestiżu Uniwersytetu w Białymstoku i jego międzynarodowej rozpoznawalności. Dowodzi też, że nasi badacze prowadzą badania na światowym poziomie, a ich wyniki publikują w najlepszych czasopismach o zasięgu międzynarodowym - komentuje prof.  Izabela Święcicka, prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej Uniwersytetu w Białymstoku.

Wyniki rankingu można znaleźć na stronie internetowej Center for World University Rankings.