Wiosenne Spotkania z Pracodawcami na Wydziale Chemii UwB

Spotkanie w auli Wydziału Chemii

Na Wydziale Chemii Uniwersytetu w Białymstoku rozpoczęły się Wiosenne Spotkania z Pracodawcami. Gośćmi pierwszego spotkania w tym roku, które odbyło się w poniedziałek, 24 kwietnia, byli przedstawiciele Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Białymstoku. Studenci i pracownicy Wydziału mogli dowiedzieć się m.in. na czym polega obsługa numeru 112, był też pokaz udzielania pierwszej pomocy.

Wiosenne Spotkania z Pracodawcami odbywają się na Wydziale Chemii Uniwersytetu w Białymstoku cyklicznie, od 2016 roku. Skierowane są przede wszystkim do studentów tego Wydziału.

- Co roku zapraszamy do siebie pracodawców i przedstawicieli lokalnych firm, które zatrudniają absolwentów Wydziału Chemii. W ten sposób pokazujemy naszym studentom, jak wiele możliwości dają studia chemiczne i gdzie mogą szukać pracy. A wybór jest naprawdę szeroki – podkreśla dr Elżbieta Wołyniec z Wydziału Chemii UwB i pomysłodawczyni cyklu.

Tegoroczne Wiosenne Spotkania z Pracodawcami rozpoczęły się od wizyty przedstawicieli Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Białymstoku, którzy obsługują numer alarmowy 112. Licznie zgromadzonym na auli studentom i pracownikom opowiadali o specyfice swojej pracy: o słuchaniu i pomaganiu ludziom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji, o problemach, które zgłaszane są na numer 112 najczęściej, o współpracy ze służbami ratunkowymi (pogotowie, policja, straż pożarna). Były też przykłady z życia wzięte, czyli nagrania rozmów dyspozytorów z osobami potrzebującymi pomocy, w tym z dziećmi. Spotkanie zakończyło się pokazem udzielania pierwszej pomocy.

W maju planowane są kolejne wizyty pracodawców w kampusie UwB.