Woda, węgiel, wodór. "Seminarium 3 W" na Wydziale Chemii UwB

10.05.2024

Prezydium Komitetu Nauk Chemicznych i Fizycznych PAN - Oddział w Olsztynie i Białymstoku zaprasza na cykl wykładów w ramach "Seminarium 3 W". Spotkania odbędą się 14 maja 2024 (wtorek) od godziny 12.00 w sali 2003 na Wydziale Chemii Uniwersytetu w Białymstoku. W wykładach będzie można też uczestniczyć on-line, na platformie ZOOM.

Harmonogram:

12:00 - Woda
Dr hab., prof. PB. Janina Piekutin (Wydział Budownictwa i Nauki o Środowisku Politechniki Białostockiej)
Temat wystąpienia: „Oczyszczalnie ścieków jako element gospodarki o odzysku wody i innych surowców"

13:00 – Węgiel
Prof. Krzysztof Winkler z UwB (Wydział Chemii Uniwersytetu w Białymstoku)
Temat wystąpienia: „Prosto i krótko o nanostrukturalnych materiałach węglowych”

13:45 – Wodór
Prof. Ryszard Łaźny (Wydział Chemii Uniwersytetu w Białymstoku)
Temat wystąpienia: „Wodór jako nośnik energii w procesie dekarbonizacji gospodarki"

Zoom: https://us02web.zoom.us/j/82741021996?pwd=ZzNXSWQ1YTRGUVAyQjJuK1hXWEJYQT09
Identyfikator spotkania: 827 4102 1996