Wydział Biologii UwB zaprasza na seminarium naukowe pt. "Współczesne zagrożenia wirusologiczne"

Siedziba Wydziału Biologii
Data: 14.03.2023
Miejsce wydarzenia: Wydział Biologii Uniwersytetu w Białymstoku, sala 2003

W imieniu Dziekana Wydziału Biologii UwB zapraszamy na seminarium naukowe, w czasie którego dr hab. Tomasz Dzieciątkowski opowie o współczesnych zagrożeniach wirusologicznych. Seminarium odbędzie się we wtorek, 14 marca 2023 r. w Auli im prof. Aliny Myrchy (sala 2003) o godz. 12.00.

Dr hab. Tomasz Dzieciątkowski to wirusolog, mikrobiolog, ekspert w dziedzinie diagnostyki laboratoryjnej. Jest autorem ponad 100 prac indeksowanych w Web of Science, poświęconych przede wszystkim problematyce zakażeń wirusowych oraz diagnostyce molekularnej. Ponadto współtworzył podręczniki akademickie, m.in.: „Mikrobiologię lekarską" (2014), „Choroby wirusowe w praktyce klinicznej" (2017), „Zapobieganie i leczenie zakażeń szpitalnych w onkologii" (2018). W ostatnim latach ukazały się także monografie naukowe pt.  „Koronawirus SARS-CoV-2 – zagrożenie dla współczesnego świata” (2020) oraz „Bezpieczeństwo personelu medycznego w dobie COVID-19 według zasad EBM” (2021).

Poza pracą naukową, dr hab. Tomasz Dzieciątkowski jest także niestrudzonym popularyzatorem wiedzy, zapraszanym w charakterze eksperta do różnorodnych mediów. Prowadzi także blok naukowy Tomasz Dzieciątkowski - Trust me, I'm a Virologist.