Wydział Matematyki podpisał porozumienie ze Szkołą Podstawową nr 11 w Białymstoku

podpisanie umowy o współpracy

Dziekan Wydziału Matematyki dr hab. Alina Dobrogowska, prof. UwB oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Białymstoku Jolanta Chodyniecka podpisały porozumienie o współpracy. Umowa została zawarta 13 lutego 2024 r.

Współpraca Wydziału z SP nr 11 trwa od wielu lat. Obejmuje m. in. wspólne prowadzenie konkursu na eksperyment matematyczny, zajęcia dla uczniów na Wydziale Matematyki, włączenie się nauczycieli i uczniów w realizację przedmiotu „Projekt edukacyjny” stanowiącego element przygotowania studentów do pracy w charakterze nauczyciela matematyki, a także wspomaganie przez nauczycieli z tej szkoły realizacji przedmiotu „Planowanie i projektowanie pracy dydaktyczno-wychowawczej nauczyciela” w zakresie przybliżenia studentom realiów pracy z uczniem autystycznym.

Podpisanie porozumienia poprzedzone zostało spotkaniem, podczas którego omówiono plany współpracy na najbliższe miesiące.

Więcej informacji na stronie internetowej Wydziału Matematyki UwB.