Wydział Nauk o Edukacji UwB będzie współpracował z Aresztem Śledczym w Białymstoku

Podpisanie umowy o współpracy

Wydział Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku podpisał 9 marca porozumienie o współpracy z Aresztem Śledczym w Białymstoku w celu promowania i szerzenia wiedzy z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa, resocjalizacji i readaptacji.

W ramach współpracy planowane są m.in. wspólne projekty prowadzone zarówno na terenie aresztu, jak i wydziału, konferencje, praktyki, grupowe zajęcia, ale także propagowanie wartości patriotycznych wśród studentów oraz przybliżenie im specyfiki służby. Porozumienie daje wiele możliwości i korzyści dla obu stron.

W spotkaniu uczestniczyli, ze strony uczelni: dziekan Wydziału Nauk o Edukacji prof. dr hab. Mirosław Sobecki, prof. dr hab. Marek Konopczyński oraz dr Anna Chańko-Kraszewska (inicjatorka porozumienia), ze strony aresztu: dyrektor Aresztu Śledczego w Białymstoku mjr Małgorzata Błażewicz oraz zastępca kierownika Działu Penitencjarnego ppor. Marta Domin.