Wydział Prawa UwB utworzy serię wydawniczą w prestiżowym wydawnictwie Routledge

grafika

Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku podpisał umowę o utworzeniu serii wydawniczej „Current Debates in European Integration” w brytyjskim Routledge, jednym z najbardziej prestiżowych wydawnictw na świecie. Opublikowane zostaną monografie i prace zbiorowe w języku angielskim, analizujące wyzwania współczesnej Europy. Redaktorami serii wydawniczej są dr hab. Elżbieta Kużelewska, prof. UwB oraz dr Dariusz Kloza z Universiteit Gent (Belgia).

Nowo utworzona seria skoncentruje się na współczesnych wyzwaniach demokracji sensu largo, odnoszących się do szeroko pojętej integracji europejskiej. Publikowane w ramach serii monografie i prace zbiorowe oferować będą krytyczną analizę pilnych wyzwań z perspektywy multidyscyplinarnej, ze szczególnym uwzględnieniem prawa i nauk politycznych. Analiza uzupełniona zostanie o rozwiązania regulacyjne i praktyczną wiedzę autorów. Każdy tom będzie poświęcony odrębnemu zagadnieniu. Pierwszy ukaże się w kwietniu 2024 roku.

Wydawnictwo Routledge to jedno z największych i najbardziej prestiżowych wydawnictw naukowych na świecie. Znalazło się w ministerialnym wykazie wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe, na poziomie II (w naukach społecznych 300 pkt dla monografii, 150 pkt dla redakcji prac zbiorowych oraz 75 pkt dla rozdziału).

- Myślę, że o utworzeniu serii wydawniczej w Routledge zdecydował fakt, że Wydział Prawa od wielu lat ma serię wydawniczą w Intersentia. Publikacje wydawane przez to wydawnictwo cieszą się dużą renomą i to dla Routledge było rodzajem gwarancji solidnej współpracy z naszym wydziałem – mówi dr hab. Elżbieta Kużelewska, prof. UwB i prodziekan Wydziału Prawa ds. nauki. - Zapraszamy wszystkich chętnych do nadsyłania propozycji monografii na adres: e.kuzelewska@uwb.edu.pl lub dariusz.kloza@ugent.be.

Wytyczne dotyczące planowanej serii (book proposal guidelines): https://tandfbis.s3-us-west-2.amazonaws.com/rt-files/AUTHOR/Guidelines/Proposal+guidelines.pdf