Wyjazdy pracowników w ramach programu Erasmus+

Grafika Erasmus+, globus z mapkami

W związku z otrzymaniem dodatkowych funduszy z Narodowej Agencji Programu Erasmus+ we wtorek, 16 maja 2023 r., rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca pracowników na wyjazdy w ramach programu Erasmus+ do krajów Unii Europejskiej i krajów stowarzyszonych (KA 131) w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych (STA) oraz w celach szkoleniowych (STT).

Jak informuje Dział Współpracy Międzynarodowej rekrutacja będzie miała charakter ciągły, czyli miejsca będą rozdysponowywane według kolejności zgłoszeń, aż do wyczerpania dostępnych środków.

Formularz zgłoszeniowy oraz Mobility Agreement (zaakceptowany przez wszystkie wskazane w dokumencie strony) należy składać osobiście w Dziale Współpracy Międzynarodowej przy ul. Świerkowej 20B (pokój 11) lub drogą mailową:

s.leszczuk@uwb.edu.pl - wyjazdy typu STA,

e.szpiganowicz@uwb.edu.pl - wyjazdy typu STT.

Zasady kwalifikacji pracowników, zasady finansowe oraz wzory dokumentów są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładkach: wykłady, szkolenia.

Podczas zgłoszeń należy pamiętać, iż:

• standardowa długość pobytu w uczelni partnerskiej wynosi od 2 do 5 dni roboczych, kolejno następujących po sobie (bez wliczania dni podróży); finansowaniem objęty jest jedynie okres do 5 dni. Dzień podróży nie może być jednocześnie dniem realizowanej mobilności;
  • mobilności muszą zakończyć się maksymalnie do 27 października 2023 r.;
  • pracownik, który złoży dokumenty w rekrutacji ciągłej, jest zobowiązany do zrealizowania mobilności w przeciągu dwóch miesięcy od daty wpłynięcia dokumentów do DWM;
  • w ramach projektu 2021 z mobilności typu ST można skorzystać maksymalnie dwa razy. O drugi wyjazd można ubiegać się po upływie 6 miesięcy od zrealizowania i rozliczenia pierwszej mobilności. Mobilność taka nie może odbyć się w tej samej jednostce, w której był realizowany pierwszy wyjazd.