"Z prawem na Ty - projekt edukacyjny dla seniorów" Studenckiej Poradni Prawnej - Pracowni Wydziału Prawa oraz Stowarzyszenia WINGS

13.09.2024
„Z prawem na Ty - projekt edukacyjny dla seniorów”,

Studencka Poradnia Prawna - Pracownia Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz działające przy Wydziale Stowarzyszenia WINGS zapraszają do wzięcia udziału w nieodpłatnych warsztatach oraz skorzystania z bezpłatnych konsultacji prawnych, realizowanych w ramach projektu pt. „Z prawem na Ty - projekt edukacyjny dla seniorów”, który będzie realizowany w od września do listopada 2024 r. na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

Celem projektu „Z prawem na Ty - program edukacyjny dla seniorów" jest zwiększenie świadomości prawnej wśród seniorów (osób powyżej 60. roku życia), zwłaszcza tych zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz zapewnienie im dostępu do bezpłatnych porad prawnych. Projekt ma na celu wyposażenie seniorów w wiedzę i umiejętności, które pozwolą im lepiej chronić swoje prawa, radzić sobie z problemami prawnymi i aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym.

Projekt składa się z dwóch głównych komponentów: warsztatów edukacyjnych i indywidualnego poradnictwa prawnego. Warsztaty będą miały na celu dostarczenie seniorom podstawowej wiedzy na temat ich praw, natomiast poradnictwo prawne pozwoli na rozwiązanie konkretnych problemów prawnych, z jakimi mogą się spotkać w codziennym życiu.

Szczegółowy harmonogram warsztatów oraz dyżurów poradniczych znajdują się poniżej. Na warsztaty edukacyjne nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. Z kolei rejestracja na dyżury poradnicze odbywa się od 9 września 2024 r., od poniedziałku do piątku, w godz. 10:00-12:00, pod numerem telefonu: 85 745 71 94.

plakat organiatora

„Z prawem na Ty - projekt edukacyjny dla seniorów”,

Inicjatywa pn. "Z prawem na Ty - projekt edukacyjny dla seniorów" jest realizowana w ramach Programu „Wsparcie inicjatyw poradniczych", prowadzonego przez: Stowarzyszenie „Wiatraki Mazur", Fundację Fundusz Lokalny SMK, Żywiecką Fundację Rozwoju i Fundację Nauka dla Środowiska.

Program jest finansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych na lata 2022-2033.

©2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.