Za nami turniej szachowy o Puchar Rektora Uniwersytetu w Białymstoku

20.02.2024

Blisko sto osób z całej Polski wzięło w udział w turnieju szachowym o Puchar Rektora Uniwersytetu w Białymstoku, który odbył się w niedzielę (18 lutego) w Hali Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UwB.

I miejsce w klasyfikacji generalnej zajął międzynarodowy mistrz Jakub Kossakowski. Zwycięzcą w kategorii Najlepszy Uczeń został Krzysztof Ciszewski z I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Białymstoku. Miano Najlepszego Studenta uzyskał Paweł Kozłowski z Wydział Ekonomii i Finansów UwB.

Szachistów i organizatorów turnieju wspierał prorektor ds. kształcenia dr hab. Krzysztof Korotkich, prof. UwB.

Organizatorzy turnieju: Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu w Białymstoku Klub Środowiskowy Akademickiego Związku Sportowego Województwa oraz największa podlaska uczelnia. W skład komitetu organizacyjnego weszli: Wojciech Błachno – kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, Albert Miecznik – trener sekcji szachowej AZS-u Uniwersytetu w Białymstoku oraz Dariusz Golonko – przedstawiciel AZS-u Województwa Podlaskiego.

Fot. Krystian Dutkowski