"Państwo Islamskie: geneza, rozwój i zmierzch” - otwarte spotkanie w ramach "Akademii Dyplomacji"

Data wydarzenia 10-01-2017

Kolejne spotkanie w ramach projektu „Akademii Dyplomacji” będzie dotyczyło wyjątkowo aktualnego tematu. 18 stycznia (środa) ambasador Jana Natkański, specjalista ds. krajów arabskich, wygłosi wykład „Państwo Islamskie: geneza, rozwój i zmierzch”. Początek o godz. 13.00 w auli Wydziału Historyczno-Socjologicznego UwB, Pl. Uniwersytecki 1, Białystok. Wykład jest otwarty, serdecznie zapraszamy!

Jan Natkański - absolwent Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego (1964). Od 1969 r. pracownik Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Pełnił liczne funkcje w resorcie (tłumacz języka arabskiego w Biurze Tłumaczy, specjalista ds. krajów arabskich w stopniu radcy i doradca ministra) oraz na placówkach (sekretarz-tłumacz w ambasadzie w Bagdadzie, I Sekretarz ambasady w Kairze, radca ambasady w Trypolisie). W latach 1994–2000 był ambasadorem RP w Kuwejcie, akredytowany dodatkowo w Bahrajnie i Omanie.

Po powrocie do kraju zajmował w latach 2001–2004 stanowisko dyrektora Departamentu Afryki i Bliskiego Wschodu w MSZ. W latach 2004–2008 był ambasadorem RP w Egipcie, z dodatkową akredytacją w Sudanie.