Rozprawa doktorska dr. Konrada Wnorowskiego z UwB wyróżniona nagrodą Prezesa Rady Ministrów

grafika

Dr Konrad Wnorowski z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku znalazł się w gronie laureatów nagrody Prezesa Rady Ministrów. Rozprawa jego autorstwa pt. „Międzynarodowe porozumienia polskiego samorządu terytorialnego w świetle prawa międzynarodowego” została doceniona w kategorii wyróżniająca się rozprawa doktorska.

Nagroda Prezesa Rady Ministrów przyznawana jest co roku w uznaniu znaczącego wkładu w rozwój polskiej nauki. Otrzymują ją osoby lub zespoły za: wyróżniającą się rozprawę doktorską, wysoko ocenione osiągnięcia będące podstawą nadania stopnia doktora habilitowanego, osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, w tym twórczości artystycznej lub działalności wdrożeniowej.

Wśród laureatów nagrody w 2023 roku za 2022 rok jest dr Konrad Wnorowski. Jego rozprawa została nagrodzona za dogłębną analizę charakteru prawnego porozumień międzynarodowych zawieranych w praktyce przez polskie samorządy terytorialne. Analiza może być wykorzystana przy pracach nad kodyfikacją prawa samorządu terytorialnego w Polsce.

To kolejne wyróżnienie dla rozprawy doktorskiej prawnika z UwB. Kilka miesięcy temu zdobyła nagrodę główną XX edycji Konkursu im. Profesora Michała Kuleszy.

Dr Konrad Wnorowski jest zatrudniony w Katedrze Prawa Międzynarodowego Publicznego i Europejskiego. Promotorem jego rozprawy doktorskiej był prof. dr hab. Maciej Perkowski, a promotorem pomocniczym dr Wioleta Hryniwicka-Filipkowska (oboje z Wydziału Prawa UwB).