Lingwistyka stosowana, moduł specjalizacyjny: język niemiecki z rosyjskim z elementami angielskiego – stacjonarne 3-letnie studia I stopnia

08.03.2023
Poziom studiów
Studia I stopnia
Forma studiów
Studia stacjonarne (dzienne)
Wydział Filologiczny
Rekrutacja online

Wydział Filologiczny

Oferta edukacyjna dla kandydatów posiadających znajomość języka niemieckiego min. na poziomie A2, zainteresowanych nauką języka rosyjskiego i japońskiego od podstaw – edukacja trójjęzyczna.

Czego nauczysz się podczas studiów?

Osiągniesz biegłość w praktycznym posługiwaniu się językami niemieckim (poziom C1 ESOKJ) i rosyjskim (poziom B2), a także języka angielskiego (poziom B2).  Opanujesz praktyczne umiejętności językowe, które pozwolą ci biegle komunikować się trzema językami obcymi w sferze życia codziennego i zawodowego.

Dzięki dużej ilości godzin praktycznej nauki języków obcych zdobędziesz kompetencje w zakresie tłumaczenia (ustnego i pisemnego) użytkowych oraz specjalistycznych tekstów obcojęzycznych. Poznasz specyfikę kultur krajów obszaru językowego danego modułu specjalizacyjnego. Nauczysz się rozwiązywać problemy zawodowe, gromadzić, przetwarzać oraz przekazywać (pisemnie i ustnie) informacje, a także uczestniczyć w pracy zespołowej.

Gdzie możesz pracować po kierunku lingwistyka stosowana?

Będziesz mógł podjąć pracę wszędzie tam, gdzie potrzebna jest dobra znajomość kilku języków obcych, a także wysokie kompetencje językowe w zakresie ustnego i pisemnego tłumaczenia tekstów obcojęzycznych, umiejętność biegłego komunikowania się w językach obcych, interdyscyplinarność i otwartość na współpracę.

Po ukończeniu lingwistyki stosowanej możesz pracować w:

• branży biznesowej,
  • administracji państwowej i instytucjach kulturalno-oświatowych,
  • branży edukacyjnej i tłumaczeniowej,
  • instytucjach prawnych i związanych z usługami prawnymi,
  • turystyce i sektorze usług,
  • wydawnictwach i redakcjach,
  • mediach i agencjach reklamowych.

Po więcej informacji, ciekawostek, filmów na temat Uniwersytetu w Białymstoku zapraszamy na stronę Wirtualne Dni Otwarte UwB.