CERI International zaprasza studentów UwB na bezpłatne kursy językowe

Data wydarzenia 13-11-2017

Uniwersytet w Białymstoku podpisał kolejną umowę - tym razem ze spółką CERI International. Dzięki temu studenci uczelni mają dodatkowe, bezpłatne kursy językowe, które sponsoruje firma. Wsparcie obejmuje 2 typy kursów językowych. Po pierwsze – całoroczne zajęcia z języka niemieckiego dla 2 grup studentów z różnych kierunków studiów w roku akademickim 2017/2018. 20 żaków uczęszcza na kurs na poziomie A2/B1, 15 kolejnych – ma zajęcia na poziomie B1/B2. W sumie spędzą na kursie po 52 godziny.

 Z kolei studenci filologii o specjalności filologia angielska z językiem niemieckim, w bieżącym i w przyszłym roku akademickim, będą mieli dodatkowe zajęcia z języka niemieckiego i angielskiego. Na tych pierwszych będą poznawać niemieckie słownictwo ogólne, a następnie specjalistyczne słownictwo ekonomiczno-bankowe. Zajęcia z języka angielskiego poświęcone będą słownictwu specjalistycznemu, ekonomiczno-bankowemu.    

Kursy organizuje Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych UwB. Na ich realizację uczelnia otrzyma od firmy CERI blisko 33 tys. zł.

Współpraca Uniwersytetu w Białymstoku z firmą CERI International rozpoczęła się w 2015 roku, gdy firma szykowała się do otwarcia swego oddziału w Białymstoku. Spółka, poszukując dobrze wykwalifikowanych kadr, zadeklarowała gotowość zatrudnienia studentów oraz absolwentów UwB. Z osobami zainteresowanymi działalnością firmy i perspektywami pracy w CERI spotkał się jej prezes, Miguel-Angel Rodriguez, który mówił m.in. o oczekiwaniach wobec kandydatów. Aby wesprzeć swoich studentów w przygotowaniach do rekrutacji, Uniwersytet w Białymstoku uruchomił od roku akademickiego 2015/2016 dodatkowe, bezpłatne lektoraty z języka niemieckiego, w ramach tzw. przedmiotów ogólnouczelnianych do wyboru. W sumie, przez 2 lata skorzystało z nich ponad 150 studentów.

Od poprzedniego roku akademickiego (2016/2017), na mocy umowy z CERI, Uniwersytet w Białymstoku wspiera też rekrutację swoich studentów i absolwentów do tej firmy. Uczelniane Biuro Karier zamieszcza na swojej stronie i w mediach społecznościowych oferty pracy, praktyk i staży w CERI. Przedstawiciele firmy spotykają się ze studentami, biorą udział w targach. Przykładem jest zorganizowany 8 listopada 2017 r. CERI DAY na Wydziale Ekonomii i Zarządzania, podczas którego firma zaprezentowała swoją działalność, a jej pracownicy rozmawiali z żakami o możliwości zatrudnienia i rozwoju kariery.

W tej chwili białostocki oddział CERI International zatrudnia 109 absolwentów oraz studentów Uniwersytetu w Białymstoku.

CERI International Sp. z o.o. jest centrum outsourcingowym z wieloletnim doświadczeniem w zakresie efektywnego zarządzania procesami biznesowymi. Specjalizuje się w kompleksowej obsłudze wrażliwych procesów dla banków oraz instytucji finansowych. Spółka jest obecna w Białymstoku od dwóch lat. Przez ten czas zatrudniła ponad 200 osób i stała się jednym z większych pracodawców w regionie. Cały czas prowadzi rekrutację na kolejne stanowiska. Od pracowników oczekiwana jest znajomość języka obcego oraz otwartość na szkolenia, które umożliwią pracę biurową w międzynarodowym środowisku. CERI International należy do Grupy Commerzbanku – drugiego pod względem wielkości banku w Niemczech.

 

 Logo_CERI_rgb_1