Trwa ,,Noc Biologów"

15.12.2017

Od kilku lat w styczniowy, piątkowy wieczór biologiczne instytuty naukowo-badawcze organizują w całej Polsce Noc Biologów. Celem Nocy jest zaprezentowanie – w przystępny sposób, czasem z przymrużeniem oka – czym zajmuje się współczesna biologia, a także pokazanie, że każdy zakątek otaczającego nas świata jest pełen małych, biologicznych cudów. Trwa kolejna edycja akcji.

Wszystkie białostockie imprezy odbywają się w siedzibie Instytutu Biologii UwB w kampusie przy ulicy Ciołkowskiego.

Uczestnicy tegorocznej białostockiej Nocy Biologów będą mogli między innymi sprawdzić, czy DNA świeci nocą, spojrzeć w oczy bakterii, dowiedzieć się czegoś o ćmach, poznać biochemię od kuchni lub zobaczyć dziwne pływające i pełzające zwierzęta z różnych stron świata. Przez cały czas otwarte będzie również muzeum przyrodnicze w Uniwersyteckim Centrum Przyrodniczym im. Profesora Andrzeja Myrchy.

Na Noc Biologów składają się warsztaty, pokazy i wystawy.

Szczegółowy program i możliwość zgłaszania swojego uczestnictwa pod adresem: www.nocbiologow.home.pl