Uniwersytet w Białymstoku rozpoczyna spotkania online w Salonie Maturzystów Perspektywy 2020

Już dziś 18 września Uniwersytet w Białymstoku weźmie udział w salonie lubelskim i podkarpackim. Z kolei 28 września spotka się z maturzystami w salonie podlaskim i warmińsko–mazurskim. Na swoim wirtualnym stoisku zaprezentuje ofertę edukacyjną i zasady rekrutacji, ale będą też niespodzianki filmowe. O uczelni, nauce i  życiu studenckim opowiedzą rektor UwB, młodzi naukowcy i studenci.

Salon Maturzystów Perspektywy 2020 to ogólnopolska kampania skierowana do najstarszych klas liceów i techników, których czeka nie tylko egzamin dojrzałości, ale także wybór studiów i uczelni. Bierze w niej udział, podobnie jak w latach ubiegłych, Uniwersytet w Białymstoku. W tym roku, z powodu epidemii, spotkania z maturzystami będą się odbywać online. Nasza uczelnia weźmie udział w pięciu takich spotkaniach.

Już dziś – 18 września UwB wspólnie z Politechniką Białostocką oraz Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku zaprezentuje się w Podkarpackim i Lubelskim Salonie Maturzystów. Wszystko w ramach akcji „Studiuj w Białymstoku”, którą organizuje urząd miejski.

Wirtualne stoisko UwB będzie warto odwiedzić w godz.16 -16.55. Maturzyści poznają ofertę edukacyjną i zasady rekrutacji. Nie zabraknie też filmowej wycieczki po uczelni. Na początek krótka wizyta w nowoczesnym kampusie UwB z rzecznikiem uczelni Katarzyną Dziedzik. Potem z maturzystami spotka się rektor Uniwersytetu w Białymstoku prof. Robert Ciborowski. Przypomni, co wyróżnia największą podlaską uczelnię i dlaczego warto wybrać właśnie ją. Pan rektor nawiąże też do swoich studenckich czasów.

Kolejny punkt to rozmowy z młodymi naukowcami z UwB: przedstawicielami nauk ścisłych i przyrodniczych, społecznych oraz humanistycznych. Dr Marek Bartoszewicz (Wydział Biologii UwB) opowie jakie wyzwania stawia świat przed nauką i jak nasza uczelnia odpowiada na te wyzwania, uruchamiając np. specjalistyczne kierunki.

Dr Beata Piecychna (Wydział Filologiczny UwB) przypomni, że humanistyka to gwarancja wszechstronnego wykształcenia i przepustka na świat, także językowa.

Z kolei mgr Łukasz Kierznowski (Wydział Prawa UwB) zdradzi, czy studia prawnicze  faktycznie są tak trudne, jak niektórzy uważają. Udzieli też kilku porad maturzystom, którzy nie zgadzają się ze swoimi wynikami egzaminu dojrzałości.

W filmowym przewodniku po uczelni nie zabraknie też studentów, np. Mateusz Sarnacki przewodniczący Parlamentu Studentów UwB opowie o życiu nie tylko naukowym, czyli na co mogą liczyć nasi studenci poza wykładami i ćwiczeniami.

Uniwersytet w Białymstoku spotka się z uczniami także z innych regionów Polski. 21 września będziemy w Mazowieckim Salonie Maturzystów, 29 września  – w łódzkim i świętokrzyskim, a 30 września - w śląskim. Z kolei 28 września będziemy w Podlaskim i Warmińsko-Mazurskim Salonie Maturzystów. Nasze wirtualne stoisko będzie dostępne od godz. 10 do 19