UwB Team na mecie 5. PKO Białystok Półmaraton - mamy się czym pochwalić! Zobacz wyniki.

Data wydarzenia 15-05-2017

8. miejsce drużynowo w półmaratonie,  drugie i trzecie miejsce indywidualnie w klasyfikacji akademickiej, 23. i 34. miejsce (na 796 osób) w biegu City Run 5 k – to osiągnięcia UwB Team podczas 5. PKO Białystok Półmaraton, który odbył się w niedzielę, 14 maja. Ponad 30 osób z Uniwersytetu w Białymstoku startowało w barwach naszej uczelni. Wśród biegaczy byli m.in. dr hab. Jerzy Halicki, prof. UwB, prorektor ds. studenckich oraz zastępca kanclerza UwB Wojciech Pilichowski.

W biegu na 5 kilometrów najwyższe miejsce spośród zawodników UwB Team zajęła Agnieszka Żoch, która przebiegła dystans w czasie 00:20:10. Najlepszy wśród biegaczy naszej uczelni był dr Dariusz Perło z Wydziału Ekonomii UwB – 34. miejsce z czasem 00:21:09. Serdecznie gratulujemy!

W półmaratonie na 32. klasyfikowane drużyny zajęliśmy wysokie, 8. miejsce! Z czasem 06:39:39 (czas łączny czterech najszybszych członków drużyny)  wyprzedziliśmy m.in. Polskie Radio Białystok, Podlaski Oddział Straży Granicznej, Decathlon Białystok czy PKO Bank Polski.  W UwB Team najszybszym biegaczem na dystansie 21 km został dr hab. Marcin Sielezniew z Instytutu Biologii UwB (01:31:59). Dr hab. Marcin Sielezniew okazał się też 20. najszybszym mieszkańcem Białegostoku!  Drugi był dr Jacek Brzozowski z Instytutu Historii i Nauk Politycznych (01:33:52), trzeci – zastępca kanclerza UwB Wojciech Pilichowski (01:36:01), zaś najszybsza z kobiet była nasza studentka Emilia Kozak (01:57:47).

Z inicjatywy UwB na półmaratonie prowadzono też odrębną klasyfikację dla chętnych pracowników akademickich i studentów.  Ufundowane przez naszą uczelnię puchary trafiły do trzech najlepszych kobiet i mężczyzn w tej klasyfikacji.

Zwyciężczyniami w klasyfikacji akademickiej zostały:

1.       ALBOWICZ Agata z Sejn

2.       JASIULEWICZ Anna z Józefosławia

3.       PRATKOWIECKA Marta z Kunic

Zwycięzcami w klasyfikacji akademickiej zostali:

1. OSTASZEWSKI Arkadiusz Białystok Ambasador Białystok Biega

2. BRZOZOWSKI Jacek Białystok UwB Team POL

3. PILICHOWSKI Wojciech Białystok UwB Team

 

Wszystkim gorąco gratulujemy, dziękujemy za udział, walkę, wytrwałość i wspaniałą atmosferę! Dziękujemy też Maciejowi Stefanowiczowi ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UwB za przygotowanie naszej drużyny do startu.

Dziękujemy też wszystkim kibicom, którzy dopingowali UwB Team – byliście wspaniali! A organizatorom 5. PKO Białystok Półmaraton, którzy kolejny raz pokazali wysoką klasę, serdecznie gratulujemy. Cieszymy się, że mogliśmy być oficjalnym partnerem tak wspaniałego wydarzenia w Białymstoku.

Do oglądania licznych zdjęć zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku:

- zdjęcia UwB Team:

https://www.facebook.com/pg/uniwersytetwbialymstoku/photos/?tab=album&album_id=1540350859350961

- zdjęcia biegaczy półmaratonu z kampusu UwB:

https://www.facebook.com/pg/uniwersytetwbialymstoku/photos/?tab=album&album_id=1540497586002955