Tu pogłębisz swoją wiedzę, zyskasz nowe możliwości, a do wyboru masz ponad 8 kierunków. Studia II stopnia trwają cztery semestry i kończą się tytułem magistra. W rekrutacji mogą wziąć udział osoby, które posiadają już dyplom studiów wyższych (co najmniej licencjackich).
Studia II stopnia (2-letnie)
Ścieżki kształcenia do wyboru:
- logistyka międzynarodowa,
- przedsiębiorczość i innowacje,
- przedsiębiorstwo na rynku,
- rachunkowość i podatki.
Czego nauczysz się podczas studiów?
Studiując ekonomię, zdobędziesz wiedzę o zasadach funkcjonowania gospodarki, będziesz analizować procesy gospodarcze z punktu widzenia gospodarki narodowej i globalnej. Studia te przygotują Cię do podjęcia pracy w branżach związanych z finansami, podatkami, ubezpieczeniami itp. Poznasz zasady prowadzenia działalności gospodarczej oraz nabędziesz umiejętności ich praktycznego zastosowania. Zdobędziesz umiejętności łączenia teorii z praktyką gospodarczą. Prowadzone zajęcia pomogą wykształcić w Tobie postawę przedsiębiorczą, która procentować będzie w rozwoju przyszłej kariery zawodowej. Jako absolwent ekonomii będziesz również doskonale przygotowany do podjęcia wyzwań, jakie stawia współczesny rynek pracy i zdobędziesz praktyczne umiejętności cenione przez pracodawców.
Czym możesz się zajmować po EKONOMII?
Możesz założyć i prowadzić własną firmę. Nawet już podczas studiów! Możliwości znalezienia zatrudnienia po kierunku ekonomia jest wiele, są to przykładowo: instytucje otoczenia biznesu, np. parki naukowo-technologiczne, inkubatory przedsiębiorczości, banki i inne instytucje finansowe, biura rachunkowe i doradztwa podatkowego, instytucje rządowe i samorządowe, np. urząd miasta, urząd wojewódzki, urząd marszałkowski, urząd pracy.
Studia II stopnia (2-letnie studia stacjonarne lub niestacjonarne)
Czego nauczysz się podczas studiów?
Studia pozwolą Ci poszerzyć wiedzę zdobytą podczas studiów I stopnia z zakresu m.in. pedagogiki, psychologii, socjologii, a także nauk prawnych. Pogłębisz wiedzę dającą możliwość lepszego poznania istoty ludzkiej i procesów społecznych, zrozumienia relacji człowiek-środowisko społeczne oraz procesów zachodzących w organizmie jednostki gwarantujących jej dobre funkcjonowanie na płaszczyźnie biologicznej, psychicznej i społecznej.
Dodatkowo nabędziesz wiedzę o mechanizmach tworzących system podziału i działalności służb społecznych oraz ich formalno-prawnego instrumentarium.
Wyposażony zostaniesz w wiedzę i umiejętności z zakresu: mediacji i negocjacji, interwencji kryzysowej, metod wspierania rodziny, prorodzinnych form opieki, diagnozy środowiska rodzinnego i superwizji w pracy socjalnej.
Nabędziesz umiejętności z zakresu pomagania rodzinie przeżywającej trudności w opiekowaniu się i wychowywaniu dzieci, w sprawowaniu opieki nad osobą chorą, niepełnosprawną (w tym osobą starszą). Zdobędziesz także wiedzę na temat zasad organizowania pomocy społecznej ze szczególnym uwzględnieniem animacji społeczności lokalnych funkcjonujących w zróżnicowanych strukturach kulturowych, społecznych, ekonomicznych i politycznych.
Po ukończeniu studiów będziesz posiadać kompetencje, które są nieodzowne, aby skutecznie realizować zadania stawiane przed pracownikiem socjalnym, w szczególności: dokonywania diagnozy sytuacji i zjawisk będących przyczyną trudnego położenia jednostek, grup i społeczności lokalnych, praktycznego stosowania metod, technik i środków interwencji socjalnej oraz ewaluacji podejmowanych działań służących rozwiązywaniu problemów społecznych, przywracania lub podtrzymywania właściwych interakcji pomiędzy jednostkami i społeczeństwem (doskonalenia funkcjonowania społecznego), pobudzania samozaradności indywidualnej osób, rodzin, grup i środowisk społecznych, kierowania służbami społecznymi, projektowania społecznego, inspirowania zmian społecznych, inicjowania nowych form pomocy osobom i rodzinom, powoływania instytucji świadczących pomoc, zwłaszcza w najbliższym środowisku lokalnym.
Gdzie możesz pracować po kierunku praca socjalna?
Zdobyte w trakcie studiów kwalifikacje pracownika socjalnego, umożliwiają podjęcie pracy m.in.: w powiatowych centrach pomocy rodzinie, ośrodkach pomocy społecznej, z rodzinami zastępczymi, w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, domach pomocy społecznej dla osób starszych, z niepełnosprawnością intelektualną, psychiczną, fizyczną, w jednostkach organizacyjnych ds. zatrudnienia i przeciwdziałania bezrobociu, ośrodkach wsparcia, organizacjach pozarządowych zajmujących się diagnozowaniem i przeciwdziałaniem w/w problemom oraz regionalnych ośrodkach polityki społecznej.
Studia II stopnia (2-letnie stacjonarne lub niestacjonarne)
Czego nauczysz się na studiach?
Studia pozwolą Ci poszerzyć wiedzę zdobytą podczas studiów I stopnia z zakresu m.in. współczesnych problemów opiekuńczo-wychowawczych, zagrożeń środowisk wychowawczych, profilaktyki problemów społecznych.
Pogłębisz umiejętności diagnozowania środowisk wychowawczych, identyfikowania zagrożeń tkwiących w świecie społecznym wychowanka, projektowania i realizowania autorskich programów opiekuńczo-wychowawczych (profilaktycznych, korekcyjnych, stymulujących rozwój), udoskonalisz umiejętności pracy z dziećmi, młodzieżą oraz rodziną.
Rozwiniesz kompetencje społeczne, zdolności doradcze i mediacyjne. Będziesz przygotowany do aktywnego uczestnictwa w grupach, organizacjach, placówkach i instytucjach realizujących działania opiekuńczo-wychowawcze.
Gdzie możesz pracować po kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza?
Zdobyte kwalifikacje umożliwiają Ci podjęcie pracy w instytucjach wsparcia dziennego (np. świetlice środowiskowe i socjoterapeutyczne), w instytucjach interwencyjnych (np. pogotowie opiekuńcze), w instytucjonalnych formach opieki zastępczej nad dzieckiem (np. wielofunkcyjne placówki opiekuńczowychowawcze), w instytucjach wychowania pozaszkolnego, w poradniach pedagogiczno-psychologicznych, poradniach rodzinnych, w żłobkach oraz placówkach oświatowych (jako pedagodzy szkolni).
Studia II stopnia (2-letnie stacjonarne lub niestacjonarne)
Czego nauczysz się podczas studiów?
Gdzie możesz pracować po kierunku pedagogika resocjalizacyjna?
Absolwenci tego kierunku mogą z powodzeniem podjąć pracę jako:
Studia II stopnia (2-letnie)
Czego nauczysz się podczas studiów?
Studia na kierunku administracja to gwarancja pogłębienia wiedzy, umiejętności oraz kompetencji społecznych z zakresu prawa, ekonomii, komunikacji, etyki, zdobytych podczas studiów I stopnia. Jako absolwent tego kierunku posiądziesz umiejętności krytycznej oceny posiadanej wiedzy i odbieranych treści, uznawania znaczenia wiedzy w rozwiązywaniu problemów poznawczych i praktycznych oraz zasięgania opinii ekspertów w przypadku trudności z samodzielnym rozwiązaniem problemu. Nauczysz się inicjowania działań na rzecz interesu publicznego oraz myślenia i działania w sposób przedsiębiorczy.
Dzięki kontynuacji zajęć językowych nie tylko opanujesz język obcy na poziomie B2+ według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, ale poznasz też specjalistyczną terminologię.
Gdzie możesz pracować po ADMINISTRACJI?
- w instytucjach rządowej oraz samorządowej administracji publicznej,
- w sektorze niepublicznym, tj. fundacje, stowarzyszenia, placówki kulturalne, firmy prywatne, czy inne organizacje pozarządowe,
- w instytucjach krajowych i międzynarodowych,
- w ramach własnej działalności gospodarczej,
- w organach partii politycznych.
Studia II stopnia (2-letnie)
Czego nauczysz się podczas studiów?
Na kierunku bezpieczeństwo i prawo pogłębisz wiedzę zdobytą na studiach I stopnia, w szczególności z zakresu nauk o bezpieczeństwie, prawie, administracji, socjologii i politologii. Poznasz mechanizmy związane z powstawaniem nowych i rozwojem obecnych zjawisk zagrażających bezpieczeństwu powszechnemu, narodowemu, wewnętrznemu, gospodarczemu czy też cybernetycznemu. Nauczysz się zarówno interpretowania, analizowania i stosowania prawa oraz uznawania znaczenia nabytej wiedzy w rozwiązywaniu problemów poznawczych z zakresu prawa, związanego z obszarem bezpieczeństwa, zarządzania kryzysowego w skali globalnej, regionalnej, narodowej oraz lokalnej. Zdobędziesz wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne przydatne w prowadzeniu działalności publicznej zgodnie z prawem i etyką.
Dzięki kontynuacji zajęć językowych nie tylko opanujesz język obcy na poziomie B2+ według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, ale poznasz też specjalistyczną terminologię.
Gdzie możesz pracować po BEZPIECZEŃSTWIE I PRAWIE?
- w instytucjach zajmujących się bezpieczeństwem państwa i obywateli, m.in. w Policji, Straży Granicznej, Służbie Celno-Skarbowej, Służbie Więziennej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym i innych,
- w strukturach administracji publicznej,
- w podmiotach branżowych, tj. agencjach ochrony osób i mienia,
- w zespołach reagowania kryzysowego
- w strukturach administracji publicznej,
- w organizacjach działających na rzecz bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego,
- w instytutach naukowo-badawczych, oświatowych oraz akademickich zajmujących się problematyką bezpieczeństwa.
Studia II stopnia (2-letnie)
Czego nauczysz się podczas studiów?
Studia na interdyscyplinarnym kierunku jakim jest kryminologia pozwolą Ci poszerzyć wiedzę zdobytą podczas studiów I stopnia, m.in. z zakresu patologii społecznych, przestępstwa oraz przestępczości jako zjawiska społecznego, sprawcy i ofiary przestępstwa, czy też mechanizmów kontroli społecznej. Pogłębisz umiejętności analizowania i rozstrzygania złożonych, nietypowych problemów oraz dokonywania oceny, krytycznej analizy, syntezy, interpretacji oraz prezentacji danych ilościowych i jakościowych. Nauczysz się przystosować istniejące lub opracować nowe metody i narzędzia związane z prognozowaniem rozwoju przestępczości.
Dzięki kontynuacji zajęć językowych nie tylko opanujesz język obcy na poziomie B2+ według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, ale poznasz też specjalistyczną terminologię.
Gdzie możesz pracować po KRYMINOLOGII?
- w organach ścigania i wymiaru sprawiedliwości
- w służbach mundurowych np. Policji, Straży Granicznej, Służbie Celno-Skarbowej, Służbie Więziennej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Krajowej Administracji Sądowej i innych,
- w instytucjach rządowych i samorządowych,
- w prywatnym sektorze bezpieczeństwa,
- w organizacjach społecznych.
Studia II stopnia (2-letnie studia niestacjonarne)
Czego nauczysz się podczas studiów?
Studia na kierunku doradztwo podatkowe i administracja skarbowa gwarantują Ci pogłębienie wiedzy, umiejętności oraz kompetencji z prawa podatkowego i prawa administracyjno-skarbowego w tym wiedzy objętej częścią pisemną państwowego egzaminu na doradcę podatkowego. Będziesz miał możliwość poznania ekonomicznych, prawnych i etycznych uwarunkowań działalności zawodowej w sektorze powiązanym ze stosowaniem prawa podatkowego.
Podczas studiów zdobędziesz takie umiejętności jak:
Nauczysz się kierowania pracą zespołu, samodzielnego planowania i realizowania samokształcenia w zakresie prawa związanego z podmiotami z obszaru wymiaru i poboru podatków. Dzięki studiom zdobędziesz wiedzę niezbędną do odpowiedzialnego pełnienia ról zawodowych w organach i instytucjach związanych z obszarem podatków i administracji skarbowej.
Będziesz mógł wykazać się zarówno znajomością prawa, jak i umiejętnością stosowania go w praktyce. Opanujesz język obcy na poziomie biegłości B2+ według ESOKJ. Posiądziesz umiejętność inicjowania działań na rzecz interesu publicznego, odpowiedzialnego pełnienia roli zawodowej, a także myślenia i działania w sposób przedsiębiorczy.
Studia skierowane są także do osób, które pracują w organach podatkowych lub świadczą usługi w zakresie doradztwa prawnego i podatkowego (doradców podatkowych, radców prawnych, adwokatów).
Gdzie możesz pracować po kierunku doradztwo podatkowe i administracja skarbowa?
Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w:
Studia II stopnia (2-letnie studia stacjonarne lub niestacjonarne)
Ścieżki kształcenia do wyboru:
Czego nauczysz się podczas studiów?
Poznasz zasady funkcjonowania w firmach i innych organizacjach. Nauczysz się pracy zespołowej. Poznasz zasady samodzielnej pracy i stałego dokształcania się w celu świadomego kształtowania ścieżki kariery. Będziesz przyjmował na siebie rolę lidera. Nauczysz się zarządzać zespołami w różnych obszarach funkcjonalnych. Będziesz przygotowywał i wdrażał strategie i plany rozwoju. Poznasz istotę i narzędzia skutecznego oddziaływania na rynek.
Na zajęciach spotkasz praktyków z zakresu zarządzania:
Jeśli jesteś nastawiony na cele i wyniki wybierz specjalność zarządzanie przedsiębiorstwem. Jeśli bliższe są Ci relacje z ludźmi wybierz specjalność psychologia w zarządzaniu.
Gdzie możesz pracować po kierunku zarządzanie?
Możesz pracować jako menadżer średniego i wyższego szczebla. Możesz być doradcą i konsultantem w organizacjach o charakterze gospodarczym lub publicznym. Możesz pracować w dziale: zarządzania zasobami ludzkimi, sprzedażowym, marketingowym, finansowym. Będziesz zarządzać zespołami.
Możesz zajmować się działalnością analityczną w przedsiębiorstwach. Możesz pracować przy projektowaniu i wdrażaniu strategii rozwoju przedsiębiorstw oraz organizacji i instytucji non-profit. Możesz prowadzić własną działalność.
Studia I stopnia | Studia II stopnia | Studia jednolite magisterskie
Studia niestacjonarne I stopnia | Studia niestacjonarne II stopnia
Studia niestacjonarne jednolite magisterskie
Studia podyplomowe | Filmowe spotkania UwB
| Maturalne niezapominajki
Dlaczego UwB | Dlaczego Białystok | Rekrutacja krok po kroku
| Wyszukiwarka studiów |
W ramach naszego serwisu www stosujemy pliki cookies zapisywane na urządzeniu użytkownika w celu dostosowania zachowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkownika oraz w celach statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności Uniwersytetu w Białymstoku. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.