Filologia polska-stacjonarne 2-letnie studia II stopnia

Wydział Filologiczny
Rekrutacja online

Wydział Filologiczny

Możesz uczęszczać na zajęcia proponowane w następujących blokach zajęć fakultatywnych:

• edytorstwo cyfrowe,
  • informacyjno-księgoznawczy,
  • literatura na pograniczach,
  • publicystyczno-dziennikarski.

Czego nauczysz się podczas studiów?

Ukończenie filologii polskiej zapewni Ci zdobycie pogłębionej wiedzy ogólnohumanistycznej i polonistycznej z zakresu literaturoznawstwa i językoznawstwa, a także przygotowanie specjalistyczne z zakresu wybranego przez Ciebie obszaru, analizowanego podczas zajęć fakultatywnych. Dzięki kształceniu się pod kierunkiem świetnych naukowców i doświadczonych dydaktyków rozwiniesz swoje kompetencje komunikacyjne połączone z umiejętnością analizy zjawisk społecznych, zwłaszcza w odniesieniu do komunikacji masowej. Będziesz miał także możliwość doskonalić znajomość wybranego języka obcego.

Gdzie możesz pracować po kierunku filologia polska?

Będziesz przygotowany do pracy wszędzie tam, gdzie potrzebne są umiejętności tworzenia i redagowania tekstu, otwartość na współpracę, wszechstronność i dar przekonywania. Absolwentów filologii polskiej możesz spotkać w:

• redakcjach wydawnictw tradycyjnych i cyfrowych,
  • agencjach reklamowych i public relations,
  • agencjach informacyjnych,
  • branży biznesowej,
  • instytucjach kulturalno-oświatowych i edukacyjnych,
  • bibliotekach.

Po więcej informacji, ciekawostek, filmów na temat Uniwersytetu w Białymstoku zapraszamy na stronę Wirtualne Dni Otwarte UwB.