Socjologia-stacjonarne 2-letnie studia II stopnia

Wydział Socjologii
Rekrutacja online

Wydział Socjologii

Ścieżki kształcenia do wyboru:

• coaching z elementami psychologii społecznej,
  • badanie opinii i zachowań rynkowych,
  • nowe praktyki kulturowe,
  • komunikacja i socjologia kognitywna.

Czego nauczysz się podczas studiów?

Ważnym atutem studiów na kierunku socjologia jest szeroki zakres przedmiotów, który umożliwia rozwijanie wielu różnych zainteresowań. Program studiów nakierowany jest na zgłębianie wiedzy specjalistycznej oraz umiejętności realizacji badań opinii i badań marketingowych. W trakcie studiów będziesz ćwiczył tzw. umiejętności miękkie, takie jak pogłębianie samodzielności i refleksyjności, komunikatywności, autoprezentacji, umiejętności zarządzania zespołem. Rozwiniesz wiedzę interdyscyplinarną w zakresie nauk społecznych. Jeżeli będziesz chciał dalej się rozwijać to dostaniesz solidną podstawę przygotowującą do kształcenia w szkole doktorskiej. Studenci socjologii II stopnia mają możliwość wyboru jednej z czterech ścieżek kształcenia. Dzięki wybranej ścieżce pogłębiają praktyczne przygotowanie do podjęcia przyszłej pracy zawodowej.

Coaching z elementami psychologii społecznej

W ramach programu zgodnego z wytycznymi International Coach Federation (IFC) podczas warsztatów prowadzonych przez coachów i nauczycieli akademickich kształcimy przyszłych coachów do samodzielnej pracy w obszarach usług nastawionych na rozwój i wspieranie kariery. Po studiach absolwenci mają otwartą ścieżkę do międzynarodowej akredytacji International Coach Federation na poziomie ACC.

Badanie opinii i zachowań rynkowych

Pod okiem kadry akademickiej, która posiada nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również współpracuje z największymi polskimi instytutami badawczymi, kształcimy przyszłych badaczy i analityków społecznych. Otrzymasz tu pełne przygotowanie do samodzielnego projektowania badań i analizy danych.

Nowe praktyki kulturowe

Nabędziesz wiedzę, praktyczne umiejętności i kompetencje społeczne niezbędne do pracy w szeroko rozumianym sektorze kultury:

• w instytucjach i organizacjach kulturalnych,
  • w redakcjach kulturalnych,
  • w mediach,
  • w ośrodkach badań kultury.

Zdobędziesz także kompetencje przydatne w działalności animacyjnej, projektowej, edukacyjnej i innej. Możesz pracować wszędzie tam, gdzie wymaga się stosowania kreatywnych rozwiązań w celach diagnostycznych i rozwojowych.

Komunikacja i socjologia kognitywna

Studenci nabywają wiedzę i praktyczne umiejętności związane z różnymi sferami komunikacji medialnej, marketingowej, społecznej. Będziesz przygotowany do pracy w:

• mediach,
  • środowisku mediów społecznościowych,
  • sektorze public relations.

Zajęcia pozwalą Ci zrozumieć powiązanie nauk społecznych i nauk o poznaniu. Nauczysz się wykorzystywać tę wiedzę w pracy zawodowej np. w neuromarketingu.

Gdzie możesz pracować po kierunku socjologia?

Nasi absolwenci chętnie podkreślają, że elastyczność i kompetencje miękkie pozwalają odnaleźć się w różnych miejscach pracy i skutecznie łączyć wiedzę zdobytą na studiach z własnymi pasjami (czy są to gry komputerowe, oglądanie filmów czy gotowanie). Po ukończeniu socjologii możesz pracować w:

• ośrodkach badań społecznych i marketingowych,
  • mediach społecznościowych i tradycyjnych,
  • instytucjach kultury,
  • samorządach i innych instytucjach administracji publicznej,
  • działach public relations oraz human resources korporacji,
  • firmach szkoleniowych i doradczych,
  • organizacjach pozarządowych.

Po więcej informacji, ciekawostek, filmów na temat Uniwersytetu w Białymstoku zapraszamy na stronę Wirtualne Dni Otwarte UwB.