"Czego nauczył nas kryzys?" Międzynarodowa konferencja naukowa na UwB

23.06.2023
VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Rozwój społeczno-gospodarczy w teoriach ekonomicznych” - banner

O przyczynach i skutkach współczesnych i dawnych kryzysów, o tym czy i jakie wnioski wyciągają z nich ekonomiści i rządzący, a także o instrumentach antykryzysowych będą rozmawiać uczestnicy naukowego spotkania na Uniwersytecie w Białymstoku.

W poniedziałek, 26 czerwca 2023 r., na największej podlaskiej uczelni rozpocznie się VI Międzynarodowa Konferencja z cyklu "Rozwój społeczno-gospodarczy w teoriach ekonomicznych". Organizatorem dwudniowych obrad jest Wydział Ekonomii i Finansów UwB.

Konferencja będzie miała interdyscyplinarny charakter, a jej tematyka obejmuje nie tylko kryzysy o podłożu gospodarczym, ale też np. demograficzne czy wywołane przez epidemię COVID-19. Badacze będą analizować ich źródła, konsekwencje, wpływ na różne obszary gospodarki i życia obywateli. W naukowym spotkaniu weźmie udział blisko stu badaczy z różnych ośrodków naukowych i praktyków: ekonomistów, prawników, historyków, socjologów, psychologów.

VI Międzynarodowa Konferencja z cyklu "Rozwój społeczno-gospodarczy w teoriach ekonomicznych" została dofinansowana w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą „Doskonała Nauka”, moduł „Wsparcie konferencji naukowych”. Wartość dofinansowania wynosi 25 000 zł.

Logo Ministerstwa Edukacji i Nauki, logo Doskonała Nauka

Partnerem strategicznym wydarzenia jest Województwo Podlaskie.

Partnerzy merytoryczni to Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Instytut Misesa, Polskie Towarzystwo Historii Gospodarczej oraz Forum Myśli Instytucjonalnej.

Organizacja konferencji została wsparta przez sponsorów: Bank Millennium SA, Enea, MPO Sp. z o.o., Kombinat Budowlany oraz Biaform SA.

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym Polskiego Radia Białystok oraz TVP 3 Białystok.

patroni konferencji