Dzień pająka - SAVE A SPIDER DAY na Wydziale Biologii UwB

grafika

Ta akcja organizowana jest na Uniwersytecie w Białymstoku po raz pierwszy, a w roli głównej występują pająki. 14 marca mają swoje oficjalne święto – tego też dnia rozpocznie się na cykl imprez poświęcony tym zwierzętom. Zaplanowane są m.in. wykłady online, warsztaty i pokazy, ogłoszony został konkurs plastyczny. Finał akcji odbędzie się 21 marca w siedzibie Wydziału Biologii przy ul. Ciołkowskiego.

14 marca – Dzień, w którym wszystkie ludzkie oczy zwrócone są w stronę tych niesławnych, wzbudzających lęk i niechęć pająków. Dzień, który ma uświadamiać ludzi o ekologicznym znaczeniu pająków, ich roli w życiu człowieka i w utrzymaniu zrównoważonego ekosystemu. To wyjątkowy dzień, który ma zachęcać wszystkich do ochrony pająków – podkreślają organizatorzy akcji: działające przy Wydziale Biologii UwB Koło Naukowe Biologów oraz Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Prof. A. Myrchy.

Odliczanie do Dnia Pająka już się rozpoczęło. W mediach społecznościowych publikowane są ciekawostki i materiały edukacyjne poświęcone pająkom. W czwartek, 14 marca, rozpocznie się seria wykładów online, które będą trwały do 21 marca. Zaproszeni prelegenci przedstawią fascynujący świat pająków od strony biologicznej, psychologicznej, kulturowej, a nawet mechanicznej!

21 marca organizatorzy akcji zapraszają do siedziby Wydziału Biologii. W programie wykłady, warsztaty, stoiska i wiele innych pajęczych atrakcji.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę internetową Wydziału Biologii UwB. Warto też obserwować stronę Wydarzenia oraz media społecznościowe Koła Naukowego Biologów.

©2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.