Prawo i podatki w biznesie – niestacjonarne 3 – letnie studia

Wydział Prawa
Rekrutacja online

Wydział Prawa

Czego nauczysz się podczas studiów?

Studia na kierunku prawo i podatki w biznesie gwarantują Ci zdobycie wiedzy, umiejętności oraz kompetencji z prawa podatkowego, prawa gospodarczego, prawa administracyjnego oraz zasad zakładania i wykonywania działalności gospodarczej. Poznasz ekonomiczne, prawne i etyczne uwarunkowania działalności w sektorze przedsiębiorców, zasady ochrony własności przemysłowej i prawa autorskiego oraz podstawowe zasady tworzenia i rozwoju różnych form przedsiębiorczości.

Podczas studiów zdobędziesz takie umiejętności jak:

• rozwiązywanie problemów zawodowych,
  • komunikowanie się z otoczeniem w miejscu pracy,
  • sprawne posługiwanie się dostępnymi środkami informacji i techniki biurowej,
  • aktywne uczestniczenie w pracy grupowej,
  • organizowanie i kierowanie niewielkimi zespołami,
  • poznasz alternatywne metody rozwiązywania sporów (m.in. negocjacje i mediacje).

Dzięki studiom zdobędziesz wiedzę niezbędną do odpowiedzialnego pełnienia ról zawodowych w organach i instytucjach związanych z obszarem podatków. Jako absolwent opanujesz język obcy na poziomie biegłości B2 według ESOKJ oraz posiądziesz umiejętność inicjowania działań na rzecz interesu publicznego, a także myślenia i działania w sposób przedsiębiorczy.

Gdzie możesz pracować po kierunku prawo i podatki w biznesie?

Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w:

• instytucjach rządowych oraz samorządowych realizujących kompetencje z obszaru podatków oraz prowadzenia działalności gospodarczej (organy podatkowe działające w ramach Krajowej Administracji Skarbowej: urzędy skarbowe, urzędy celno-skarbowe, izby administracji skarbowej oraz samorządowe organy podatkowe pierwszej i drugiej instancji, organy nadzoru i kontroli: regionalne izby obrachunkowe, Najwyższa Izba Kontroli),
    • sektorze niepublicznym, czyli fundacjach, stowarzyszeniach, firmach prywatnych czy innych organizacjach pozarządowych,
    • firmach doradztwa podatkowego, biurach rachunkowych,
    • instytucjach krajowych i międzynarodowych,
    • ramach własnej działalności gospodarczej.

Po więcej informacji, ciekawostek, filmów na temat Uniwersytetu w Białymstoku zapraszamy na stronę Wirtualne Dni Otwarte UwB.