Minister nauki i szkolnictwa wyższego odwiedziła ,,uniwersytecki” żłobek

21.09.2015

We wtorek (15.09) prof. dr hab. Lena Kolarska-Bobińska odwiedziła Klub Malucha ,,Zielona Dolina”, który bierze udział w ministerialnym programie "Maluch na uczelni", dzięki czemu na dofinansowanie do czesnego może tu liczyć 15 dzieci studentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu w Białymstoku.

Minister sprezentowała dzieciom zabawki i gry edukacyjne. Rodziców i pracowników placówki zapewniła, że dołoży wszelkich starań, by program ruszył w kolejnych latach, ponieważ m.in. na przykładzie odwiedzanego klubu widać, że ,,Maluch na uczelni” w realny sposób pomaga młodym rodzicom.

Uniwersytet w Białymstoku jako jedyna uczelnia z Białegostoku złożyła wniosek o dofinansowanie w wysokości 400 zł do każdego dziecka będącego pod opieką Klubu Malucha. Obecnie działają dwa kluby, w których dzieci studentów, doktorantów oraz pracowników UwB mogą oddać pod opiekę dzieci i liczyć na dofinansowanie. Są to:

1. Żłobek ,,Klub małych odkrywców”

ul. Kujawska 53/1

tel./fax 85 710 24 01, 697 002 697

lub dr Tomasz Sosnowski, e-mail: t.sosnowski@uwb.edu.pl, tel 504006109

2. Klub Malucha ,,Zielona Dolina”

ul. J. Waszyngtona 22 lok.1