Inauguracja XVII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

17.05.2019

Uroczysta inauguracja XVII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki za nami. Do 25 maja zapraszamy na naukowe imprezy i atrakcje na wszystkich uczelniach, a w sobotę na Stadion Miejski w Białymstoku.

Inauguracja odbyła się w Uniwersyteckim Centrum Kultury w sali Sara. Rozpoczęła się mocnym akcentem – monodramem „Patti”, inspirowanym piosenkami Patti Smith, w wykonaniu Moniki Markowskiej, studentki Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.

Hasło tegorocznego festiwalu brzmi „Algorytmy rzeczywistości” i nawiązywał do niego wykład inauguracyjny, wygłoszony przez dr. Wojciecha Siwaka z Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB. O algorytmach opowiadał w kontekście nauki, sztuki i technologii. Obraz jaki wyłonił się z tej opowieści był równie fascynujący co niepokojący, bowiem często nie jesteśmy świadomi jak bardzo algorytmy wpływają na nasze decyzje i wybory.

Więcej informacji o Festiwalu można znaleźć na stronie internetowej http://podlaskifestiwal.pl/

GALERIA z WYDARZENIA