Promocja przewodnika historycznego po Białymstoku

14.01.2016

14 stycznia o godz. 16.30 w siedzibie Wydziału Historyczno-Socjologicznego UwB (Pl. Uniwersytecki 1 s. 108A) odbędzie się promocja książki dr. hab. Wojciecha Śleszyńskiego pt. "Białystok - spacerem przez epoki. Przewodnik Historyczny". Projekt realizuje Stowarzyszenie Edukacji i Dialogu "Fontis et Futura" oraz Wydział Historyczno-Socjologiczny UwB. Jest to druga publikacja w ramach prezentowanej serii wydawniczej i obejmuje lata 1915-1939.

Oto fragment ze wstępu do publikacji autorstwa dr. hab. Wojciecha Śleszyńskiego:

Zapraszam Państwa na kolejny spacer po historycznym, nieistniejącym już mieście. Tym razem wybierzemy się w okres 1915-1939. W świat rodzącej się niepodległości i dwudziestu lat polskiego panowania w mieście nad Białą. Do miasta, które dzisiaj już nie istnieje i tylko pojedyncze budowle zaświadczyć mogą o tamtej przeszłości. Chciałbym, aby chodząc dzisiejszymi ulicami, można było jeszcze raz, choć na chwilę przenieść się w czasie. Odwiedzić najważniejsze, najbardziej charakterystyczne punkty ówczesnego miasta. Poznać nie tylko budowle, ale zrozumieć charakter przedwojennego, nieistniejącego już Białegostoku.

Uczestnicy spotkania będą mogli otrzymać książkę.