Wędrówki ptaków tematem kolejnej „Popołudniowej kawki z mlekiem” w Instytucie Biologii UwB

13.12.2017

Instytut Biologii Uniwersytetu w Białymstoku oraz Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Popołudniowa kawka z mlekiem”. Tym razem naukowcy i ornitolodzy opowiedzą o wędrówkach ptaków.

Na początek Piotr Świętochowski z Koła Naukowego Biologów UwB oraz Towarzystwa Przyrodniczego Dubelt opowie o badaniach migracji ptaków metodą obrączkowania na przykładzie Akcji Siemianówka - największego obozu ornitologicznego w północnowschodniej Polsce. Następnie Adam Zbyryt z PTOP zaprezentuje nowoczesne metody badania ptasich wędrówek, zaś dr Paweł Mirski, naukowiec z UwB i zrazem członek Komitetu Ochrony Orłów, zdradzi czego dowiedział się o wędrówkach ptaków śledząc orliki krzykliwe i grubodziobe. Na koniec Krzysztof Gajko (3Bird Radar System) opowie o badaniach ptaków prowadzonych z wykorzystaniem radaru.

Spotkanie odbędzie się 14 grudnia 2017 r. (czwartek) o godz. 17.00 w Instytucie Biologii UwB (kampus przy ul. Ciołkowskiego), sala 2060.