Zmiany klimatyczne tematem otwartego wykładu na Wydziale Fizyki UwB

23.10.2019

Białostocki Oddział Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Wydział Fizyki UwB zapraszają na wykład prof. dr. hab. inż. Kazimierza Różańskiego pt. "Czy zdołamy zahamować globalne ocieplenie?"

Wykład odbędzie się w sobotę, 26 października 2019 roku, o godz. 11.00 w sali 2011 Wydziału Fizyki w kampusie przy ul. Ciołkowskiego.

Ewolucja klimatu Ziemi, ingerencja człowieka w ziemski system klimatyczny oraz możliwości zahamowania dalszego wzrostu temperatury globalnej poprzez różne warianty modyfikacji bilansu radiacyjnego Ziemi – to najważniejsze problemy, jakie poruszy w swoim wystąpieniu prof. Różański. Wykład jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych.

Prof. dr hab. inż. Kazimierz Różański pracuje na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH, gdzie kieruje Zespołem Fizyki Środowiska.

Informacja od organizatora