Współpraca międzynarodowa

Wyjazdy w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych w zagranicznych uczelniach (STA)

Pracownicy uczelni mogą w ramach programu Erasmus+ aplikować na wyjazdy w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych oraz w celach szkoleniowych. Wyjazdy te są dobrą okazją do sprawdzenia i doskonalenia własnych umiejętności, umożliwiają nawiązywanie nowych kontaktów o charakterze naukowo-dydaktycznym oraz inicowanie interesującej współpracy między jednostkami uczelni i instytucji partnerskich.

Nauczyciele akademiccy mogą wyjeżdżać do zagranicznych szkół wyższych, z którymi uczelnia ma podpisaną umowę międzyinstytucjonalną. Uczelnia wysyłająca i przyjmująca musi posiadać Kartę Erasmusa dla Szkolnictwa Wyższego. Indywidualny program nauczania musi zostać zatwierdzony przez instytucję wysyłającą i przyjmującą. Nauczyciel jest zobowiązany do przeprowadzenia co najmniej 8 godzin zajęć dydaktycznych.

Lista uczelni partnerskich z podziałem na wydziały/instytuty (12.10.2021)

Ogólna lista uczelni partnerskich

2021/2022

Zasady kwalifikacji nauczycieli akademickich na wyjazdy w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych (STA) w ramach programu Erasmus+ w latach 2021-2023

Zasady finansowe dot. wyjazdów pracowników w celach szkoleniowych (STT) oraz w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych (STA) w ramach programu Erasmus+

Wymagane dokumenty (2021/2022):

Mobility Agreement-Staff Mobility for Teaching-Porozumienie o programie nauczania (doc.)

2020/2021

Zasady kwalifikacji na wyjazdy w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych w ramach programu Erasmus+ 2020/2021

Wymagane dokumenty (2020/2021, projekt przedłużony do maja 2022):

Mobility Agreement- Staff Mobility for Teaching - Porozumienie o programie nauczania (doc.)

Informacji udziela Dział Współpracy Międzynarodowej

Świerkowa 20B, pokój 11, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:30